• Autor: Aleksandar Obrenović

• 24. avgust 2019.

• 17:57

Svašta se dešavalo u Mančesteru.

Mančester junajted nije dobro prošao protiv Kristal palasa na svom terenu, a moramo reći da su gosti imali dosta sreće da izađu sa "Old traforda" sa sva tri boda.

Markus Rašford je bio prilično agilan od prvog minuta, a u 11. je imao veliku šansu kada je izašao 1 na 1 sa golmanom Guaitom.

I Daniel Džejms je imao svoju priliku danas u 17. minutu kada je Guita izašao kao pobednik, a do prve šanse Kristal palas stiže u 32. minutu preko tipične akcije za Engleze, Šlup je glavom spustio za Džordana Ajua koji je izašao 1 na 1 sa De Heom i lagano je pogodio za prednost gostiju.

Odmah nakon toga mogao je Palas da stigne do prednosti od 2:0 kada je Zaha promašio gol.

Mančester je mogao i preko slobodnih udaraca koje su izveli Pogba i Rašford da stignu do gola, ali nije ga bilo.

Palas je u nastavku sve svoje adute bacio u odbranu svog gola, a Mančester je već u 70. minutu mogao do izjednačenja kada je Luka Milivojević startovao na Mektomineju, sudija pokazao na belu tačku, ali Rašford nije realizovao kazneni udarac pošto je pogodio stativu.

Tražili su još jedan penal fudbaleri Mančester junajteda nakon pada Rašforda u kaznenom prostoru, a konačno do gola domaćin stiže u 89. minutu.

Brajton je na svom terenu dočekao Sautempton i ostao je bez bodova. Ekipa Hazenhutla je uspela da slavi sa 0:2, a prvi gol na ovom meču postigao je Đenepo u 55. minutu. Redmond postiže gol u prvom minutu nadoknade za konačnih 0:2.

Zanimljivo da je ovaj fudbaler ušao u igru samo četiri minuta pre nego što je pogodio mrežu.

Domaći Brajton je igrao sa igračem manje od 30. minuta kada je Andone laktom udario Valerija.

Lester je i dalje neporažen u Premijer ligi ove sezone, a upravo je stigao i do prve pobede.

"Lisice" su slavile sa 1:2 protiv Šefild junajteda u gostima. Nakon dodavanja Madisona Vardi je pobegao odbrani domaćina i u svom stilu postigao gol za prednost Lestera, a domaćin je stigao do izjednačenja u 62. minutu kada je Mekburni glavom nakon asistencije Beldoka postigao gol.

Fantastičnim golom Barns donosi pobedu Lesteru u 70. minutu meča. Bio je to topovski udarac unutar kaznenog prostora.

Gosti su se sladili i u meču Votforda i Vest Hema.

"Čekićari" su do prednosti stigli već nakon 3 minuta kada je Nobl iz penala postigao gol, da bi u 17. minutu Votford izjednačio preko Greja.

Ipak, gostima pobedu donosi pojačanje, Sebastijan Aler, golovima u 64. i 73. minutu meča. Oba gola je postigao sa svega par metara od gol-linije, prvi nakon asistencije Felipea Andersona, a drugi nakon kornera i odbitka gde se najbolje snašao.

Brajton - Sautempton 0:2
Mančester junajted - Kristal palas 1:2
Šefild - Lester 1:2
Votford - Vest Hem 1:3