• 18. avgust 2018.

• 20:24

"Plavci" slavili protiv Arsenala u gradskom derbiju.

PL -
U derbiju drugog kola Premijer lige Engleske, Čelsi je savladao Arsenal rezultatom 3:2.

Domaćin je na sjajan način otvorio utakmicu i poveo u devetom minutu, sjajnu akciju "Plavaca" golom je krunisao Pedro.

Da stvar bude još gora po izabranike Unaija Emerija pobrinuo se Alvaro Morata pošto je matirao Čeha u 20. minutu igre.

Tada su "Tobždije" morale da krenu ofanzivnije jer nisu imale šta da čekaju, a dočekale su izjednačenje pred odlazak na odmor.

Henrik Mhitarijan je u 37. minutu lepim udarcem smanjio prednost domaćina, da bi četiri minuta kasnije Aleks Ivobi svojim golom vratio Arsenal u igru. Mogao je tim sa Emirejtsa čak i da povede, ali Obamejan nije bio precizan.

Čelsi je odlično krenuo i u drugom poluvremenu, te je u prvih 15 minuta propustio dve velike prilike preko Pedra i Barklija.

Ulaskom Edena Azara domaći su postali još opasniji, a upravo taj fudbaler bio je asistent u 80. minutu kada je Markos Alonso rutinski savladao Čeha i doneo velika tri boda u londonskom derbiju.

ČELSI: Kepa - Aspilikueta, Rudiger, David Luiz, Alonso - Kante, Žoržinjo, Barkli (od 60. Kovačić) - Vilijan (od 61. Azar), Pedro, Morata (od 75. Žiru).

ARSENAL: Čeh - Monreal, Sokratis, Mustafi, Beljerin - Džaka (od 46. Toreira), Guenduzi, Ivobi (od 75. Lakazet), Mhitarijan, Ozil (od 68. Remzi) - Obamejan.