PL - Liverpulov šampionski mentalitet, Lester po navici, Arsenal jedva do boda protiv najgore odbrane u ligi!

subota 23.11.2019.
18:02

Vulvsi u odličnoj formi, bitna pobeda za "Kanarince", Everton i Votford bi mogli da ostanu bez trenera.

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Kristal Palas se još jednom pokazao kao tvrd orah kod kuće, ali je Liverpul još jednom pokazao šampionski mentalitet, slavili su golom u samom finišu "Redsi", na kraju je bilo 1:2 (0:0).

Krajem prvog poluvremena je hrabri Palas stigao do prednosti, Tomkins je bio strelac, ali je iz VAR sobe doneta odluka da njegov pogodak bude poništen zbog prekršaja koji se dogodio u kaznenom prostoru "Redsa" uoči pogotka.

Otišlo se sa 0:0 na odmor, da bi nakon samo četiri minuta igre u nastavku ekipa Jirgena Klopa stigla do prednosti.

Ubacio je Robertson loptu sa leve strane, ona je došla do Manea, koji je uspeo da je pošalje ka golu rivala, Guaita nije uspeo da sačuva mrežu, lopta se od stative ušunjala u gol Palasa za 0:1.

Bio je prilika na obe strane do kraja susreta, Firmino je mogao da duplira prednost gostiju, ali je Guaita odlično intervenisao, da bi u samom finišu Alison odbranio udarac Šlupa, potom je Benteke za malo bio neprecizan.

A onda, 82. minut, lepa akcija Palasa, Taunsend je proigrao Zahu, a ovaj pronašao put do mreže rivala za 1:1.

Ipak, Liverpul vraća prednost već u 85. minutu, gužva nakon kornera, dobro se snalazi Firmino, koji matira Guaitu za 2:1.

Zaha je u finišu imao veliku šansu, ali nije uspeo da pogodi, te je slavlje Liverpula moglo da počne.

Lester je nastavio da beleži sjajne rezultate, sada su slavili na "Ameksu" protiv Brajtona sa 0:2 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi Lester nakon 20ak minuta igre u nastavku stigao do prednosti.

Vardi je pronašao Pereza, koji donosi prednost "Lisicama" u 64. minutu.

U 82. minutu penal za goste, koji u gol pretvara Vardi, sve je postalo jasno u Brajtonu, gosti su imali dva gola viška.

Do kraja nije bilo promene rezultata, peti vezani trijumf Lestera u Premijer ligi.

Ozil Hejberg Arsenal Sautempton

Arsenal je ponovo razočarao, remizirali su i to na "Emirejtsu" Sautemptonom, ekipa sa najgorom odbranom u ligi umalo je slavila, na kraju 2:2 (1:1) na severu Londona.

Poveli su gosti preko Denija Ingsa još u osmom minutu, asistirao mu je Bertran.

Ipak, samo 10 minuta kasnije, Lakazet uspeva da poravna rezultat.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, da bi u 71. minutu gosti stigli do nove prednosti.

Tirni je skrivio penal, VAR ga je potvrdio, Vard-Praus je tukao sa kreča, ali ga je Leno pročitao, ipak, lopta se odbila ponovo do veziste Sotona, koji ipak trese mrežu "Tobdžija" za 1:2.

U finišu je Đenepo umalo dotukao rivala, ali nije imao sreće, da bi bod ekipi Arsenala doneo Lakazet svojim drugim pogotkom, u šestom minutu nadoknade.

Vulverhempton je nastavio sa dobrim rezultatima, slavili su kao gosti protiv Bornmut sa 1:2 (0:2).

Poveli su u 21. minutu, strelac je iz slobodnog udarca bio Mutinjo.

Samo 10 minuta kasnije, 2:0 za goste, Raul Himenez je pogodio na asistenciju Traorea.

Već u 37. minutu novi peh za domaćina, Stiv Frensis je zaradio drugi žuti karton.

Uspeo je Bornmut u  nastavku da prepolovi zaostatak, Stiv Kuk je pogodio na asistenciju Frejzera u 59. minutu, ali je brojčano nadmoćni Vulverhemptom ipak zadržao gol viška do kraja, te je slavio.

Everton je ponovo razočarao, izgubili su na "Gudisonu" od Noriča sa 0:2 (0:0).

Gosti su slavili golovima Kentvela i Srbenija u 54. odnosno 92. minutu.

Norič je dugo bio bez trijumfa, pa se čini da bi Marko Silva nakon ovog neuspeha mogao da ostane bez posla.

Barnli je bio ubedljiv na "Vikaridžu" protiv Votforda, slavili su sa 0:3 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi Vud načeo "Stršljenove" u 53. minutu.

U 82. minutu je Barns bio precizan sa kreča za 2:0, da bi konačan rezultat postavio Tarkovski u 88. minutu utakmice.

Votford bi takođe mogao da ostane bez trenera nakon novog neuspeha.

57 Komentara

BlueMoon
Sunday, 24.11.2019
11:18

LiVARpul soba drugo kolo zaredom servira Redsima pobjedu,jedna po jedna i eto titule.Doduse,bice ovo titula s najvecom mrljom od osnivanja PL,ali u FA-u su svjesni da je sad il nikad.VAR izbaciti ili popraviti!

_mladen_
Monday, 25.11.2019
02:09

Druze, samo manje frustracija i bice sve odlicno. :) Razlog zasto je Liverpul prvi jer je bolji od svih ostalih u ovih 14 kola. Da li su svi svesni da je Siti krsio finansisjki ferplej, naravno da jesu, da li im neko nesto prigovara, naravno da ne. Kada je faul nad igracem, onda je faul, a sad sto ti tu vidis neko guranje to je tvoja stvar, Protiv Sitija Liverpul je psotigao tri cista gola, Siti jedva jedan, tako da ne krivi Lvierpul, krivi Pepa i svoj tim, koji je na mnogo losijem nivou.

InSanity
09:01

Sta ti nije jasno kod ponistenog gola?! Faul ocigledniji nego min pre toga. Razumem frustracije ali budi realan.

BlueMoon
11:08

Sigurna pobjeda LiVARpula na strani,jedna po jedna i eto titule.

RaZZoR (6x)
23:26

Probajte napunit nekad stadion, bolje to nego pricat nebuloze, tesko je od novca stvorit historiju.

Gorila u magli! LFC
Saturday, 23.11.2019
23:24

Sautempton je Kriptonit za Arsenal.

RaZZoR (6x)
20:54

Opet taj Palas nas namuči, ljudi imali smo sreće danas, mozemo pričat sad realno, Palas je imao stvarno dobre prilike, igra dosta traljava, podsjeca me na igru iz prosle sezone kad smo igrali sa Lesterom i Vesthemom cini mi se jednu za drugom tekmu i tad nam se Siti primakao, danas smo ipak nasli odgovor, bez Salaha i opet 3 boda idu u Liverpul...Mogu reci samo da je dobro dok pobjedjujemo sa ovom igrom, inace ovako ne smijemo igrat jer ne treba dozvolit da jedan Palas ulazi u tako dobre sanse kao sto rade timovi nize klase naprimjer Arsenalu...Moraju se ove tekme lakse dobijat, Palas nije nista bolji od Barnlija naprimjer kojeg smo lako dobili, jednostavno tim mora zaboravit prosle neuspjehe, uvijek nam taj Palas pravi probleme pa i Everton, i naravno Vesthem, o Lesteru ne treba pricat jer su tim koji ce bit u top 4 100% ...Znaci svaki put ista prica, ovaj Palas ce Siti raznijet sa 2-3 gola razlike sto su i uradili, Everton svaki put pregaze sa pola gasa a mi traljavo bgm, nema ko se ljutit na komentar siguran sam da svi se slazu koji navijaju za Live, Liverpul dns nije igrao najbolje pa ne samo dns vec i protiv Lestera tanko, pa i Aston vile al nije vise stvar u tome dal cu ja provocirat Nikija sto smo dobili mec, stvar je u tome da ako bude se nastavilo traljavo igrat ovu prednost koju imamo mozemo lako prokocakt pazite sad idemo Totenhemu, Lesteru, Arsenalu, Sitiju cak i Evertonu valja na noge a jos ih nismo rijesili ni na Enfildu, samo ne pricat glasno o tituli...idemo polako 1 po 1 mec...YNWA

noxovac993
20:53
Red blood
19:43

Neunistivi Liverpul.
Sada je vec jasno da imaju (ili imamo) dosta srece,ali izvlaciti pobede iz meceva u kojima,najblaze receno,igrate ispod proseka,je put do titule.
Sada vec nemam predstavu u kom su stadijumu oni koji ne podnose Liverpul..

Mitar YNWA
19:42

Samo jako, nema opustanja do kraja 💪💪💪

L F C
19:36

Veoma teska ali zasluzena pobeda na nezgodnom gostovanju. Prvo poluvreme smo losije odigrali, dok je u drugom bilo bolje. Poveli smo u pravo vreme i imali sansi da mirno zavrsimo utakmicu. Primili smo izjednacujuci gol, ali sto je najvaznije brzo smo se trgli i jos jednom pokazali kakav mentalitet i kakvu snagu posedujemo. Doktorska partija VVD, mane i roberstson pokidali i sto me posebno raduje i bobi koji je opet pogodio u pravo vreme. Pohvale i drugim igracima, bravo momci. Pozdrav braco moja crvena, idemo dalje.
Y N W A

InSanity
19:32

Jedno og gorih gostovanja. 1 po 1 i toeto.

Max 20 karaktera
19:11

Cela Engleska vodi kampanju protiv nas... Iz nekog razolga mediji,sudije i kad na to jos dodas drustvene mreze svi zele da Arsenal izgubi. Jel vam to zabavno gov*ari? Koliko puta nam nije dosudjen penal ove sezone, a protiv nas se razmahuju kartoni pre nego sto je dosudjen prekrsaj. Koliko puta ste nas pokrali smradovi? Ne branim Emerija ni igrace, ali kada ih toliko ugnjetavaju nije ni cudo kako igraju. SE*EM VAM SE NA VAR!

Непобедиви
19:29

Atvel je zaista grozno vodio mec, ali daleko od toga da je imao neku kardinalnu grešku.

20:32

To mislis jer si navikao na ovakve odluke,truju nas sve

Red blood
19:46

Kako tebi dozvolise ovaj komentar,ja sam u cudu!!!

Lakii
19:09

Prava rec za ovo SAMPIONSKI!
Mora ovo mnogo bolje nego sto igramo. Vise srece nego pameti. Ali tri boda su najvaznija. Sad sa uzivanjem gledamo derbi. 😍

Crveni Lucifer
19:09

Sramota me je da je junajted iza na tabeli od ovog raspalog malog arsenala ali srecom sutra se i to menja, samo da nam padnu saka u ligi evrope da ih ponizimo kao mali partizan, ipak je to ista sorta malih klubova bez evropskog uspeha

Dimebag Darrell
01:12

Nema sta, kroz par kola mozda dodjete i do petog mjesta, da nam se i ti malo radujes ovde.

RaZZoR (6x)
21:08

Tebe da je ista sramota uopce nebi se ni javljao, ti i niki nemate obraz

_mladen_
19:09

Tezak mec poprilicno, ali evo opet nalaze nacin da pobede. Vidi se koliko Salah znaci Liverpulu, nije on sam gol igrac, on je igrac koji je konstantno na ledjima odbrani i koji toliko prostora pravi. Sredina je danas sluzila samo za trcenje, kreativnosti nigde, sto je bas falilo. Onaj prvi gol Palasa, ako je bio faul za Zahu za slobodan udarac, onda je i ovo bio faul, toliko o tome. Igra mora biti bolja, Ox je za sredinu nije za krilo, ali bitno da se Salah odmorio, jer za Napoli ce biti preko potreban.

noockey
19:26

Jos 22 finala. Kazem ja bez salaha smo bezopasni. Samo njegovo prisustvo poremeti kompletnu taktiku protivnika, a i vreme je da ga krene. Ynwa.

äxwell
19:09

Uvijek ovako posle pauze! Nikako da uhvate neki ritam. Sve nesto nepovezano. I opet uzese 3 boda! Bio bi sretniji da sam propustio utakmicu. Al pise se 3 boda. Utakmica kao utakmica nista posebno. Bice naravno kmecanja oko ponistenog gola Palasa! I izuzetno mi je drago sto je gol ponisten. Ne toliko zbog faula nad Lovrenom, koji je bio ocigledan, vec zbog nacina na koji je Zaha iznudio prekrsaj kod kojeg je Palas umalo poveo. Nije vidjelo faula!

RaZZoR (6x)
20:56

Napisah komentar od kilometar a tu glupost nisam ubacio, a vidjet ce te kad Niki dodje sa komentarom tipa "cist gol Palasu ponisten" njemu je to u krvi, em faul nije postojao em Lovren masakriran...

NikkiCFC
20:44

Sta posle pauze vi ovo pisete posle svakog meca vec tri meseca sudije, provlacenje i sreca. Sad kad je Murinjo uzeo Totenhem tek ste peti klub po kvaitetu iza nas, Sitija, Lestera i njih.

Bidza i Tridza
19:08

Ови сваки меч решавају у финишу. Сад сам их први и задњи пут ставио на тикет. Захи хвала на оном промашају.

Jean-Luc Picard
20:45

Da si pametan da ih igras svaki put na pobedu xD

Dexter10
19:08

Emerija otpustiti jos veceras, ako se nastavi ovo, ispasce iz lige...Arsenal u ovom trenutku vise lici na drugoligasa...Sramota sta je napravio od kluba za samo sezonu i po...Lester ovima dao 9 golova a oni danas mogli Arsenalu bar 5 ali eto, pri dnu su bas zbog toga, jer ne koriste sanse...Sudija jos jednom ocajan ali to nije nista novo na utakmici Arsenala...

Igors Stepanovs
19:08

Bruka i sramota.Ovo je najgori Arsenal otkad pratim.Bio je i Venger pri kraju los al ovaj je ocaj.Soton je jedan od najgorih ako ne i najveci kandidat za ispadanje.I bukvalno su ubili Arsenal.U gostima.Da nema Lake i Aube do sad bi bili u Cempionsipu.Emerija je trebalo oterati za vreme pauze i opet ponavljam da je ovo klub ko sto nije,on bi vec sutra bio najuren a mogli bi i pojedine igrace da kazne.Onoliku nezainteresovanost u odbrani nisam dugo video,ko je gledao zna o cemu pricam.

RaZZoR (6x)
21:15

Venger je bio Bog samo da je ostao, znao je vezat 2-3 pa i vise godina bez pravog pojacanja, igrace je pravio od blata i imao poprilicno dobre rezultate,uz sve to gazde Arsenala se trebaju zahvalit Vengeru na novom stadionu i uspjehom koji je on donio iako je trosio minimalno skoro nikako, pa Emeri je potrosio na jednog igraca koliko je Venger znao trosit za 2-3 prelazna roka, a to nije bilo tako davno sto znaci da su cijene igraca bile skoro ko i dns...Zalice oni dugo za Vengerom ja vam kazem, rjesenje im je sad dat 40 miliona Poketinu i molit ga da ih preuzme