PL: Liverpul šampionski, desetkovani Siti se ipak ne predaje, Španac čuva Sarija, Junajted može i sa tinejdžerima!

• Autor: Nikola Miloradović

• 27. februar 2019.

• 22:57

Pregršt sjajnih duela u terminu od 21h, u okviru 28. kola Premijer lige.

Liverpul je ostao na čelu tabele i nakon 28. kola, kako su na "Enfildu" deklasirali Votford sa čak 5:0 (2:0).

Poveli su u devetom minutu, strelac je bio Sadio Mane, na asistenciju Aleksander-Arnolda.

Isti dvojac u centru pažnje i 11 minuta kasnije, desni bek pronalazi Senegalca, koji ovoga puta petom matira Fostera, 2:0 za četu Jirgena Klopa.

Sa tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi nakon 20ak minuta igre u nastavku Divok Origi na asistenciju Robertsona povisio na 3:0.

Sve dileme je, ako ih je i bilo, u 80. minutu otklonio Virdžil van Dajk, nakon treće asistencije Aleksander-Arnolda na utakmici, da bi Holanđani postigao i svoj drugi gol na utakmici samo tri minuta kasnije, ovoga puta asistencija sa druge strane, od Endija Robertsona.

Ostao je Mančester siti na samo bod minusa, uz dosta muke su savladali Vest Hem kod kuće sa 1:0 (0:0).

Šansa već u petom minutu, Silva je pogodio stativu.

Pretili su do poluvremena Kun i Otamendi, ali je mreža "Čekićara" ostala netaknuta.

I onda, u 59. minutu Felipe Anderson pravi prekršaj u svom kaznenom prostoru, sudija Etvel pokazuje na kreč, a najstrožu kaznu precizno izvodi Kun Aguero, 1:0 za "Građane".

Nastavio je Siti da preti, ali je Fabijanski sačuvao pokušaje Sterlinga i Aguera.

Imao je potom još jednu dobru priliku Argentinac u 78. minutu, ali je tukao pored leve stative.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Vest Hem se dobro branio, Fabijanski je bio raspoložen, ali je desetkovani Siti uspeo da slavi i zadrži korak za vodećim Liverpulom.

Čelsi je u londonski derbi sa Totenhemom ušao nakon bizarnog poraza u finalu Liga kupa od Mančester sitija, Sari je igrao za posao i zadržao ga je, makar na kratko, slavili su "Plavci" protiv "Pevaca" sa 2:0 (0:0).

Na samom startu je nakon greške Ljorisa stativu pogodio Iguain, da bi sredinom prvog dela Heri Vinks sjajnim udarcem zatresao prečku na drugoj strani.

Bez golova se otišlo na odmor, a onda sjajan prodor Pedra u 57. minutu, šutirao je maltene pravo u Ljorisa, ali Francuz nije uspeo da iskontroliše loptu, odbila se od njega u mrežu Sparsa, poveli su "Plavci".

Pretili su Sparsi u nastavku, ali nije bilo izglednijih prilika pred golom rivala, puleni Mauricija Sarija su se dobro branili, a onda bizaran trenutak.

Igrao se 84. minut kada je Tripije u pokušaju da vrati loptu svom golmanu prevario Ljorisa, nije obratio pažnju gde je bio francuski golman, lopta se lagano ušunjala u mrežu gostiju, 2:0 za Čelsi, autogol desnog beka engleske reprezentacije.

To je bilo to, Čelsi je lako zadržao dva gola viška i upisao veoma bitan trijumf.

U poslednjem duelu u terminu od 21h, Palas je dočekao Mančester junajted, gosti su bez velikog broja prvotimaca uspeli da slave sa 1:3 (0:1).

Poveli su u 33. minutu preko Lukakua, koji je odličnim udarcem matirao Guaitu, loptu mu je nakon fantastičnog prodora prosledio Šo.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon samo sedam minuta igre u nastavku Belgijanac duplirao prednost "Đavola". Nakon kornera se dobro snašao pred golom Palasa i matirao španskog golmana za 2:0.

Ipak, usledio je odgovor "Orlova", mrežu Davida De Hee trese Vord.

Sve je postalo jasno u 83. minutu, kada je na asistenciju Pogbe mrežu Palasa za konačnih 1:3 pogodio Ešli Jang.

Golove sa "Selhrst parka" pogledajte OVDE.

Nešto ranije Arsenal je deklasirao Bornmut, dok je Sautempton pogurao Fulam ka nižem rangu, više OVDE.