PL: Liverpul šampionski, desetkovani Siti se ipak ne predaje, Španac čuva Sarija, Junajted može i sa tinejdžerima!

sreda 27.02.2019.
22:57

Pregršt sjajnih duela u terminu od 21h, u okviru 28. kola Premijer lige.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Liverpul je ostao na čelu tabele i nakon 28. kola, kako su na "Enfildu" deklasirali Votford sa čak 5:0 (2:0).

Poveli su u devetom minutu, strelac je bio Sadio Mane, na asistenciju Aleksander-Arnolda.

Isti dvojac u centru pažnje i 11 minuta kasnije, desni bek pronalazi Senegalca, koji ovoga puta petom matira Fostera, 2:0 za četu Jirgena Klopa.

Sa tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi nakon 20ak minuta igre u nastavku Divok Origi na asistenciju Robertsona povisio na 3:0.

Sve dileme je, ako ih je i bilo, u 80. minutu otklonio Virdžil van Dajk, nakon treće asistencije Aleksander-Arnolda na utakmici, da bi Holanđani postigao i svoj drugi gol na utakmici samo tri minuta kasnije, ovoga puta asistencija sa druge strane, od Endija Robertsona.

Ostao je Mančester siti na samo bod minusa, uz dosta muke su savladali Vest Hem kod kuće sa 1:0 (0:0).

Šansa već u petom minutu, Silva je pogodio stativu.

Pretili su do poluvremena Kun i Otamendi, ali je mreža "Čekićara" ostala netaknuta.

I onda, u 59. minutu Felipe Anderson pravi prekršaj u svom kaznenom prostoru, sudija Etvel pokazuje na kreč, a najstrožu kaznu precizno izvodi Kun Aguero, 1:0 za "Građane".

Nastavio je Siti da preti, ali je Fabijanski sačuvao pokušaje Sterlinga i Aguera.

Imao je potom još jednu dobru priliku Argentinac u 78. minutu, ali je tukao pored leve stative.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Vest Hem se dobro branio, Fabijanski je bio raspoložen, ali je desetkovani Siti uspeo da slavi i zadrži korak za vodećim Liverpulom.

Čelsi je u londonski derbi sa Totenhemom ušao nakon bizarnog poraza u finalu Liga kupa od Mančester sitija, Sari je igrao za posao i zadržao ga je, makar na kratko, slavili su "Plavci" protiv "Pevaca" sa 2:0 (0:0).

Na samom startu je nakon greške Ljorisa stativu pogodio Iguain, da bi sredinom prvog dela Heri Vinks sjajnim udarcem zatresao prečku na drugoj strani.

Bez golova se otišlo na odmor, a onda sjajan prodor Pedra u 57. minutu, šutirao je maltene pravo u Ljorisa, ali Francuz nije uspeo da iskontroliše loptu, odbila se od njega u mrežu Sparsa, poveli su "Plavci".

Pretili su Sparsi u nastavku, ali nije bilo izglednijih prilika pred golom rivala, puleni Mauricija Sarija su se dobro branili, a onda bizaran trenutak.

Igrao se 84. minut kada je Tripije u pokušaju da vrati loptu svom golmanu prevario Ljorisa, nije obratio pažnju gde je bio francuski golman, lopta se lagano ušunjala u mrežu gostiju, 2:0 za Čelsi, autogol desnog beka engleske reprezentacije.

To je bilo to, Čelsi je lako zadržao dva gola viška i upisao veoma bitan trijumf.

U poslednjem duelu u terminu od 21h, Palas je dočekao Mančester junajted, gosti su bez velikog broja prvotimaca uspeli da slave sa 1:3 (0:1).

Poveli su u 33. minutu preko Lukakua, koji je odličnim udarcem matirao Guaitu, loptu mu je nakon fantastičnog prodora prosledio Šo.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon samo sedam minuta igre u nastavku Belgijanac duplirao prednost "Đavola". Nakon kornera se dobro snašao pred golom Palasa i matirao španskog golmana za 2:0.

Ipak, usledio je odgovor "Orlova", mrežu Davida De Hee trese Vord.

Sve je postalo jasno u 83. minutu, kada je na asistenciju Pogbe mrežu Palasa za konačnih 1:3 pogodio Ešli Jang.

Golove sa "Selhrst parka" pogledajte OVDE.

Nešto ranije Arsenal je deklasirao Bornmut, dok je Sautempton pogurao Fulam ka nižem rangu, više OVDE.

14:31

Cuj naslova desetkovani Siti, phahaha a iz prvih 11 im nije igrao samo Fernandinjo nepostojeći penal itd.. sramota. Liverpul rutinski popedio i pokazao da je opravdano na prvom mestu na tabeli.

_mladen_
21:42

Pa to oni su kao desetkovani i kao zbog toga nisu dobro igrali, a kad Liverulu fali pola tima, onda nema ovakvog naslova. xD

mrancic
12:36

Dobra organizacija igre Junajteda.Hrabri igra Mek Tomineja a Dalota koristiti više u rotaciji.Žao mi je što Pereira ne dobija šansu i to na svom mestu(ofanzivni vezni).Proradio Lukaku i dobro je ako tako nastavi.Odbrana sve bolja a Šou ponovo prepoznatljiv.Pogba igrao koliko treba ali mu treba odmor.Jang neumoran i potreban još uvek.Fred i Sančez se trudili ali su slabi u odnosu na ono šta se od njih očekuje.Junajtedu potrebni krilo i dva vezna igrača pre štopera.De Hea mora da odluči šta će.Vidi se po greškama u degažiranju koje nisu njemu svojstene.Pobediti Sautempton i prebrinuti bez velike pompe PSŽ.Za četvrto mesto potrebno je pobediti Arsenal,Čelzi i Vulse prvenstveno.

Bendz@min
09:49

I kazu Liverpool se gura....kakav je ovo penal Booze to mili

04:51

totenhem izgubi ,ali nema veze da budu 3 i to je u redu ,ova trojka ispod samo kuka fali im ovo ,fali im ono,pa fale i totenhemu celu sezonu igrači i krpaju se i igraju ,sad dobit arsenal to je prioritet

Rooster
Friday, 01.03.2019
00:59

To ja pricam citavu sezonu. Jedini tim koji ne kuka je Tottenhem, a i ako kazu nesto, odmah ih svi napadnu. Uspeh je igrati LS, ne dovesti nijednog igraca, izgraditi novi stadion, a da ostanes u top 4! Najjaca ekipa na ostrvu ubedljivo, neka hejteri pricaju sta hoce.

Sveznalac-NoviProfil
03:36

I kada nas otpisu mi onda iznenadimo. Nervira ponekad ali zato volim Celsi! Mozda nije najbolji ali je za mene vrh! Steta za Emersona. Bio je najavljen ali povreda mu neda.

xman
22:04

E vidis, dugo sezona je Liverpul tako igrao, pa su ga neki prozvali Luzerpul. Ali neka, razumijem ja komplekse koje svi vi od Liverpula imate

NikkiCFC
08:23

Navedi jedan? Pratim fudbal sad vec vise od 15 godina i sta je to Liverpul uradio da mi nabije komplekse? Za ovaj period smo najuspesniji engleski klub za malo ispred Junajteda ostali nam nisu ni do kolena.

03:28

Pa Liverpul i danas igra tako.

Reds
01:58

Oo Mane, Manee.. nemam reci.
Virgil zasluzuje kapitensku traku i tacka.

Wizard08
00:26

Arsenal igra i cuti nigde ih nema otpisani prakticno,ali daju golove lakse nego celsi i mun bice problema do kraja za 4mesto mozda i trece ni totinhem nema lak raspored a prakticno su prosli u sl fazu ls.mun sa ovim povredama ako se izbori svaka cast plus ole ceka svaku utakmicu 75 za promene pogba igra svaku i do kraja bez njega bice tesko.a celsi najnestabilnija ekipa dobro je to sto je sari poludeo i pokazao malo autoriteta kepa na klupu azar napolje u 59 tako da ako se zategne to dobro do kraja ozbiljna trka za top 4.

Gorčilo
00:58

Arsenal prelagano dobija ove lakse utakmice kuci. Cak mozda lakse od Sitija i Liverpula.

BlueMoon
01:17

Vecu glupost nisam dugo procitao.Jedino mogu razumjeti ovakav komentar ukoliko si gledao samo zadnje 2-3 utakmice Arsenala.

Даниел Агер
01:15

Kao sto sam vec rekao Arsenal ili Celzi ce biti 4. Mancester ima dosta teze utakmcie i od Celzija i Arsenala, tako da im je 5. mesto najvise ove sezone sto mogu da dodju.

00:17

Toliko o prejakom Totenhemu...jos jedan derbi izgubljen. Poketino nije trener za velika dela, ali polako tek mu je peta godina u klubu. Za jedno 20 godina ce dogurati i do 2. mesta na tabeli, siguran sam u to.

_mladen_
00:49

Polako, ako cemo relano. bez velikih ulaganja o nje podigao ovaj klub do odredjenog nivoa. Svi oko njega ulazu i to mnogo vise, tako da svaka njemu cast svakako. Nije da ih nesto pretrano volim, ali pljuvanje Poketina je besmisleno.

Deki.Stankovic.5
12:10

Pljujes Poketina bez valjanih argumenata,cisto eto da pljujes.

AFC
01:25

To isto što ti navodiš kao plus kod Poketina, bio je smrtni greh kod Vengera. Usuđujem se da kažem da Poketino ima mnogo jaču ekipu nego što je Venger imao od 2006 do 2018. Bar je trebalo jedan FA kup da uzme do sada, ovako uvek im hvali nešto za titulu. Realno gledano Liverpul nema ništa jaču ekipu od Totenhema, a igraju neuporedivo bolje.

Gerrard8
00:16
Wizard08
00:15

Koliko je milner po meni sve nepotrebniji igrac,kao sto sam rekao potpuno nejasno izostavljanje arnolda protiv mancestera.jedini koji moze da napravi veliku razliku u slobodnim udarcima za liverpool su on i saciri obojica bili na klupi, a imali smo slobodni udarac sa 16 m(situacija iz mancestera)

Axwell ciganin
00:13

Origiju definitivno treba dati vise prostora, pogotovo kada Firminu ne ide. Ima sve, snagu, tehniku, brzinu, ali ljudi danas je pokazao inteligenciju i dobar pregled igre onim dugim loptama. Ja eto apsolutno ne vidim poentu Staridza na prosloj utakmici. Punih 60 minuta nicega na terenu, a Origi sedi. Rapsodija centarsuteva, TAA kao mator. Virdzilu ovo dolazi kao nagrada za sve, nadam se da ce ga u skorijoj buducnosti stezati (C) na levoj misici. Po meni, sa ovakvom postavom na Mersesajd derbi po velika 3 boda. Cekamo Oksa i Gomeza, na vidiku su. YNWA

äxwell
00:47

Od preostalih utakmica po meni najteze gostovanje je bas u nedelju jer ce ovi biti povampireni da nas skinu sa trona.

12:42

Da ce biti tesko, hoce. Mada, sa ovakvom formom Manea ja se ne bojim. Rece mi pticica da su mu karamelice omiljeni slatkis! :)

00:11

Dosta dobra partija, mada mi se ne sviđa to što se Alonso vratio u prvi tim, kao ni to što Loftus Čik nije počeo, iako je previše potreban u toj trojci u veznom redu. Dobro je da smo prekinuli loš niz u ovako teškom periodu, idemo dalje.

Marcos Alonso
01:54

Emerson je dobio laksu povredu protiv Sitija

18:14

Au, ozbiljno? Nisam to znao...ima smisla. Mada videlo se da Alonsu prija ta konkurencija, skroz je korektno odigrao juče

Paklena pomorandza
00:09

Bolje i nije moglo.Fred izgubljen i preplasen pa je jedno vreme morao Lindelof da iznosi loptu ali ako se ima strpljenje sa njime mislim da ce biti dobar igrac za Junajted.Za ozbiljnije stvari sa Jangom po desnom boku Junajted nema sta da trazi.Mora da se kupi jedan kvaliteta i iskusan d.bek.Valjda uprava zna sta treba radi:).Sto se tice Totenhema svakje godine isto,"velika galama",spremni za velike stvari,ovo ono ali u sustini to je luzerska ekipa sa istim trenerom na klupu i opet jedna velika nula.Zaboravio sam Sanceza,ne znam zasto toliko hejtaju covjeka ali po meni on je odigrao dobru utakmicu,u svakom trenutku bi mi bio prvi izbor umjesto ligavog i beskorisnog Lingarta!Pa onaj Zaha od koga je digao ruke Junajted je Ronaldo za tog Lingarta!

LUZERPOOL
01:07

Ne znam zasto uvek pises Lingart, on je Lingard ako se ne varam.

Petar Pan
15:20

Van Bisaka da dodje na desnog beka i da pevamo :D

BlueMoon
00:09

Ni P od penala,ali u prvom poluvremenu nije sviran stopostotni penal kada je Ogbona laktom blokirao sut Aguera.Sane je zreo za tribina.Bernardo i Sterling osim sto se bolje uklapaju u sistem daju 100% na svakoj utakmici,sto se za Sanea ne moze reci.Nekoliko nevjerovatnih promasaja,ali golovi nisu problem.

Bidza i Tridza
00:08

Nisam bio nesto optimistican al dobismo opasni Palas ovako osakaceni. Bravo,Ole.

Impozantno
00:08

Ko zna jos kolko ce da ceka Liverpul na titulu,sta da se radi.

BojanMC
00:07

Zasluzena pobeda celzija veceras.

xman
00:06

auh kakav mec, ne smijem ni da zamislim kakvi bi komentari bili da smo dobili 1-0 sa penala a City 5-0, no dobro navikli smo. Sto se tice nasih momaka, uzivanje je bilo gledati ih. Gdje su Fabinjovi kriticari sa pocetka sezone, ista ce prica biti za Keitu. Ne mogu da opisem koliko mi je drago zbog Virgila, koliko ga samo svi navijaci vole, bice on legenda kluba. Za kraj, TAA kao da je citao moje komentare da mu je centarsut ocajan, pa danas 3 asistencije. Svaka cast momci, na Gudisonu makar 3 komada

????JULEN 8 GUERRERO????
00:17

Keita je truba, jedan solidan meč to ne menja.. A Fabinjo je igračina i to se takodje ne može osporiti..

Savoa
02:09

Keita ce biti najbolji igrac premijer lige.

_mladen_
01:04

Nije truba, tako su pricali i za Fabinja da je truba a sad svi muk, lik bukvalno kospodari sredinom, kao hobotnica.

äxwell
00:45

Klop je bio strpljiv sa Fabinjom i sada ima top igraca u sredini terena..Sigurno ce i Keita dostici slicnu formu. U Klopa i njegova pojacanja nikada ne treba sumnjati..

Nikola RED_DEVIL
00:35

Siti imao 30 suta na gol, ne znam kako su uopste uspeli da pobede samo sa jednim golom, mnogo vise titulu zasluzuju nego luzerpul iskreno.

12:57

Lepse je kad nemas prelazni rok ,a plastika si od kluba.

00:05

Odlična igra sada mora samo jako na gudison.Siti će morati negde da kiksne nadam se što pre moguće.

L F C
00:05

Odlicna igra, mnogo mnogo bolja nego u prethodna dva meca. Srce mi je puno kad ovako igramo i naravno volim kad pukne petarda. Veceras sam uzivao u nasoj igri, i trebala nam je ova pobeda. Mane jos jednom pokazao da je zverina a sta reci za onaj drugi gol, fantazija. VVD nastavlja sa odlicnim igrama koje je krunisao sa dva gola, drago mi je sto je i origi pogodio. A sta reci za nase sjajne bekove koji su delili asistencije kao na tacni. Pohvale i ostalim igracima i naravno nasem treneru, bilo je odlicno veceras. Pozdrav za bracu redse sa sajta.
Y N W A

Adi237
00:04

Junajted je dobro odigrao utakmicu sa igracima koje je Ole imao super je postavio igru i na kraju rutinski savladali palas.

Садио Ма(ли)не
00:03

E ovakva pobjeda je bila potrebna, posebno sad pred Mersisajd derbi.
Mane u poslednje vrijeme mijenja Salaha i rješava utakmice, drago mi je i zbog Divokovog gola, a maltene sam se više obradovao četvrtom golu nego prvom, kad sam vidio da ga je Virgil postigao.
City diše za vratom, ali još "samo" 10 pobjeda!

00:03

Jos samo da napisem posebno komentar da pitam da li je moguce da je Siti za ono dobio penal? Sramota za PL

01:13

Ponizio ih Siti pa se sad javljaju, pobedili krsavi Totnam.

_mladen_
01:06

Nemoj tako, samo se Liverpul gura sa nekim nepostojecim penalima. :)

00:41

Ako ti je fudbal onakav dosudjen penal vidjeti u korist tima koji se bori za titulu onda uzivaj u svom fudbalu
A ostala 2 meca izmedju Sitija i Celsija Siti je imao 1 i po sansu u 210 minuta

Kralj Stiven
00:03

Konacno Liverpul da vrati igru,idealan protivnik s obzirom na prosle duele.Odbrana na svom nivou uz 5 asistencija i 2 gola pefektno.Fabinjo vrhunski na sredini terena odavno nisam video bolju partiju u fazi odbrane nekog igraca Liverpula u vezi,Salah proigrao zasluzio je da postigne gol,Mane majstorski i nadam se da ce ukoliko Bobi ne bude spreman Origi opet zauzeti njegovo mesto.Gojko me smorio jer se nije smirio dok Siti nije poveo znaci mleo je samo o tome kao da mu zivot zavisi od toga.Jako na Everton u nedelju moraju da se uzmu 3 boda.

00:18

Gojko je nas stari, provereni baksuz. Kada ga cujem, samo Vol. na 0, makar dok ne povedemo, onda je i on tisi!

IIIPlava Horda GGMU?
00:03

Skontao je Sari da mora vise paznje posvetiti odbrani i da se ne srlja bezglavo kad se igra protiv jakih protivnika, onemoguciti Pevce sa sve Kejnom u napadu da imaju sut u okvir je ogroman posao. Pokazao je i karakter izbacivsi ocajnog Azara, nista nije odigrao danas, jos je dosta lopti poklonio. Odgovorno tvrdim da je Zorzinjo najbeskorisniji igrac koji je ikad igrao u Celsiju a da je imao tako bitnu ulogu. To sto on igra moze i Popivoda koji bi bio i korisniji posto je bolji u odbrani i ima bolji sut.

00:12

Azara je stigao umor samo

_mladen_
00:02

Bravo momci, ja sam zaista ponosan na ovaj tim koji je u vrhu a 10 utakmica do kraja prvenstva. Fabinjo je postao jako bitan staf ovog tima, Trent je trebalo da igra protiv Junajteda, jer decko ima bolju nogu od Milnera. Salah odlican, steta sto nije bilo gola za njega. Van Dajk zver, kao i uvek, Mane umetnost kod drugog gola. Sve u svemu, idemo dalje, borite se momci pa sta bude.

P.S. moze li sad neko da mj objasni da li se gura Siti? Koji daje jedan gol i to iz penala, koji je sumnjiv, ajde sad bas da cujem kakvi ce biti komentari ili ce biti muk kao po obicaju.

äxwell
00:19

Ne da je sumnjiv vec urnebesan..Al ajd, cekaj samo gol iz milimetarskog ofsajda Lvpa pri rezultatu 3-0 u nekoj utakmici...Ovde ce nastati haos..Posebne objave ce pisati Sportske...

L F C
00:22

Da je brt nas voljeni klub u pitanju pljuvali bi po njemu samo tako, kao i do sad sto su radili. A ovako kada je siti u pitanju bice odgovora u fazonu nisu bas sigurni, mozda jeste, ma bio je sigurno,... Pustimo ih, sve su to brt misevi koji jedva cekaju da pljuju po nama i koji nemaju veze s fudbalom vec su samo tu kako bi pljuvali po Liverpulu. Pozz brt

00:02

Jel se meni ukazalo kao fatamorgana ili je formacija bila i 4-2-3-1 u toku meca? E ovakvim pristupom sve i da su isti rezultati do sada bili svako bi podrzao Sarija,kucanje Kepe na hladjenje urodilo plodom, evo i Alonso proigrao kao drogiran odmah :D
Najbolji po meni uz Pedra naravno Rudiger Kante i Kovacic ali svi su bili na visinu osim mozda Jorginha
Cim padne posjed ispod 50% Celsi dobija :D Ova postavka igre je bila odlicna
1 sut u okvir gola ali 2-0 8| Zasluzena pobjeda Celsija,vec 2 meca bez primljenog gola protiv 2 veoma jaka tima sto itekako obecava, Sari neka samo ovako nastavi mislim da je sacuvao klupu definitivno,nadam se da nece ici po starom vise i vise nije dosadno gledati Celsi sto je najbolje od svega