PL - Liverpul ne da tron, "Tobdžije" sigurne u gostima!

subota 09.02.2019.
17:54

Videli smo i dramatičnu završnicu meča u Sautemptonu gde je Kardif iznenadio.

EPA-EFE/PETER POWELL

U okviru 26. kola engleske Premijer lige, u terminu od 16 sati odigrano je pet utakmica na terenima širom Engleske.

Liverpul je na svom terenu ubedljivo savladao Bornmaut sa 3:0. "Redsi" su poveli u 24. minutu preko Sadija Manea, da bi Žoržinijo Vajnaldum deset minuta kasnije duplirao prednost svoje ekipe. Svaku dilemu oko pitanja pobednika otklonio je Mohamed Salah golom u 48. minutu susreta.

Arsenal je uspeo da trijumfuje u gostima pošto je pobedio Hadersfild rezultatom 2:1. Prednost ekipi iz Londona doneo je Aleks Ivobi u 16. minutu, a na 2:0 povisio je Aleksander Lakazet svojim pogotkom u 44. minutu. Domaća ekipa je smanjila rezultat autogolom Kolašinca, ali nije imala snage da izbegne poraz.

U malom londonskom derbiju između Kristal Palasa i Vest Hema nije bilo pobednika pošto se meč završio rezultatom 1:1. "Čekićari" su poveli u 27. minutu preko Marka Nobla koji je bio precizan sa bele tačke, ali je bod ekipi Roja Hodžsona doneo Vilfrid Zaha u 76. minutu meča. Luka Milivojević je kao kapiten predvodio domaću ekipu za koju je odigrao čitav meč i zaradio žuti karton u 43. minutu igre.

Kardif je napravio iznenađenje pošto je u gostima Sautemptonu pobedio sa 2:1. Poveli su Velšani golom Sola Bambe u 69. minutu susreta, ali spas za "Svece" stigao je u prvom minutu nadoknade vremena kada je Džek Stivens poravnao rezultat. Međutim, u dramatičnoj završnici meča, Kenet Zohore je u tri minuta kasnije doneo velika tri boda Kardifu.

Minimalnim rezultatom Votford je na svom terenu slavio protiv Evertona, a čovek odluke bio je rezervista Andre Grej u 65. minutu meča.

22:18

Liverpul mnogo bolji nego u poslednje dve i bolji generalno, pobedio bi svakako ali prvi gol koji je uvek bitan dat iz ofsajda, sto je vec ko zna koji sumnjiv gol u poslednje vreme. Proslo kolo takodje Mane takodje prvi gol takodje cist ofsajd. Ne znam sta se desava ali ili su neki sumnjivi ( i manje sumnjivi ) penali, ili su neki ofsajdi - Englezi bi trebalo da su svesni da su njihove sudije katastrofa, pa ni jedan jedini nije isao na mundijal. VAR i tacka.

Wizard08
20:23

Keiti neko mora da objasni da igra u engleskoj i da prestane onako mekano da ulazi u duele,takodje da mu kazu da je veoma rizicno driblati u sopstvenom sesnaestercu, e onda ce to biti top igrac

Real Only
20:53

Ako se secas i Firmino je isto tako mekano igrao kad je dosao. Mene je mnogo nervirao, sad je sto se kaze world class. Bice sve u redu, Keita je vrh igrac sa odlicnom tehnikom i pregledom igre.

_mladen_
21:56

Ne znam, meni je bio solidan, sta vise dobio je vecinu duela i konacno je poceo da pokazuje sta ume i zna. Samo sto mora imati dvojicu iza sebe da cuvaju.

xman
19:35

Ne sumnjam da ova utakmica oznacava prekid lose serije, vracamo se na pravi put, pobjede protiv Bajerna i Junajteda bi znacile potvrdu sampionskih ambicija u najbitnijim takmicenjima

noxovac993
21:06

hahahahaha Junajted zavrsava snove o tituli luzerpula.

Kolos
15:50

Seti se Enfilda, 36 rešetanja na ugašene đavole, počišćeni pepeo je oduvao vetar nazad na Old Traford.

Reds8c
10:26

noxo...ne brini, neče. Luzerjunajted nije ni blizu Liverpoolu.

äxwell
01:20

Sto nam je neko opet bahat i u nebesima..

19:09

Znao sam da cemo ih bijemo cim sam video sastav. Vajnaldum/Keita/Fabinjo odlicni treba samo s njima, ajde celski budite korisni bar jednom u istoriji sutra

The Red Army
01:13

Odrace ih siti

Delgado
19:04

Keita doktorski odigrao dugo nisam video igrača sa takvom inteligencijom.Napad odličan mora sada jako protiv bayerna

L F C
19:02

E ovo je vec mnogo bolja igra, moglo je jos koji gol da padne ali i ovako je dobro. Bila nam je potrebna ova pobeda, kako zbog tabela tako i zbog samopuzdanja posle ona dva remija. Mane u ozbiljno dobro formi, mo nastavlja sa sjajnim igrama ali me je nsjvise odusevio djinijev gol, smekerski nema sta. Pohvalio bih i druge igrace, dobro je i to sto nam se vraca arnold. Vazna pobeda, idemo dalje. Pozdrav braco redsi, samo jako.
Y N W A

äxwell
19:01

Rutinska pobjeda za vracanje sampouzdanja! Ovaj mali pad treba ostaviti iza i nastaviti pohod na titulu..Sve je i dalje u nasim rukama! Cim je Djini u sredini to je druga prica! Raduje i povratak Trenta..

Садио Ма(ли)не
19:00

E ovo je igra u odnosu na prošle dvije utakmice. Kad najviše treba Mane je tu, Gini jako bitan igrač, Keita u ovoj utakmici pokazao da nije promašaj, pas kod trećeg gola- vrhunski! Mislim da od svih veznih igrača zna najviše fudbala u Liverpulu.
Clean sheet napokon, 3 gola, utakmica bez stresa, to se traži!!!

Axwell ciganin
18:59

Srecan gegen presing svakom kome slavi! Uh, bas ih dugo nisam video da ovako grizu i trce do poslednjeg minuta. Prosla i ova utakmica nebo i zemlja, kao i igra Nabija Keite. Veoma lucidan, skoncentrisan i raspolozen danas. Igrac utakmice Djini. Ipak je falio.

Alex DeLarge
20:02

Liverpulu titula zavisi od gostovanja, ove boranije na Enfildu moraju da dobijaju svakako... Kako igraju i jedni i drugi, svako gostovanje je potencijalan kiks. To ce biti klackalica do samog kraja, a nije iskljuceno da Junajted i Totenhem budu na samo 5,6 bodova iza na samom kraju... Ima mnogo i do povreda, Siti ih daleko lakse podnosi jer ima bolji tim, Liverpulu cim se povredi jedan od nosilaca igre odmah problem. Izostanak dvojice bitnih u kombijaciji je vec 30% slabija ekipa. Takvi timovi osvajaju trofeje jednom u 5 godina i na tome moraju da rade...

razzorNo1
22:56

a junajted mora popravit skor kuci, bodove im uzima Barnli...

Reds
18:58

Ocekujem komentare “kulturnih i uvazenih” clanova ovog portala..

Kralj Stiven
18:57

Konacno dobra partija iako je Bornmut u pitanju,mogao je jos koji gol da padne.Vajnaldum ocigledno kljucni igrac ove sezone na sredini terena,sve radi.Lepe akcije kod sva 3 gola.Mane najbolji igrac Liverpula u zadnjih nekoliko utakmica.Sledece kolo i utakmica sa Junajtedom kljucna sto se tice Premijer lige.

20:06

Nije kljucno nista jer ce i jedni i drugi kiksirati bar jos 3,4 puta do kraja (minimum)... To oni jako dobro znaju i niko u klubu nece praviti atmosferu "sve ili nista" pred sledeci vikend jer bi bilo pogubno po moral ekipe... Objektivno, jako tesko mogu da dobiju na OT uzimajuci u obzir trenutne forme...

_mladen_
18:56

Ovo je trebalo Liverpulu, dobra utakmica, mnogo sansi, mogli su postici jos par komada. Fabinjo i Vajnaldum, najbolji par u Liverpulu, Salah uvek mora desno da igra, tu je najproduktivniji. Samo neka nastave ovako i kad se vrate ostali, bice ovo odlicno. :)

Непобедиви
18:56

Sve u svemu nije lose, ali smo se bespotrebno mucili u drugom poluvremenu. Trebalo je iz onih prilika da postignemo barem jos 1 gol i da mirno privedemo utakmicu kraju. Koscelni je igrac utakmice za mene. Ivobi i Mejtland-Najls su igraci od sjaja do ocaja. To je i najgore, jer na njih znas da ne mozes ozbiljno da racunas. Doduse, Ivobi trci vise nego ikad. Lakazet igra ozbiljan fudbal. Ono spustanje u sredinu radi fenomenalno. Em povuce stopera sa sobom i ostavi vise prostora za Mikija i Ivobija, a ponekad i Kolasinca koji sa Ivobijem ima tada brojcanu prednost po levoj strani, em da toga nema (uz izostajanje Ozila) Arsenal ne bi uspeo da kreira ozbiljnu sansu, jer i sa te pozicije Lakazet odlicno proigrava. Nadam se da su istinite price da zelimo da prodamu Mustafija. Lik je, jednostavno, los. Nije za Arsenal. Elneni u dve situacije bolje oduzeo loptu Lakazetu i Ivobiju nego igraci Hadersfilda. Bilo bi lepo da se i njega oterasimo. Ako Celsi izgubi sutra mi smo na samo bod od Lige Sampiona. Da mi je neko pricao u avgustu, ne bih mu verovao.

Devil born 1878
20:16

Kazes bod od ls, ajmo da izbacimo totenhem i junajted i arsenal u ls, mada tesko

Непобедиви
21:09

Alo mene pitas, idealan scenario :)

Red blood
18:56

Rutinska pobeda Liverpula,kao sto je i bilo ocekivano.Prekid lose serije i sad pripreme za Bayern,pa onda ono bitnije-Old Traford.Pritisak je ponovo na Sitiju,da sutra pobede Celzi.Ako kojim slucajem Siti ne pobedi,onda ce Liverpulu i eventualni bod protiv Junajteda biti solidan rezultat.Generalno nesto bolja igra Crvenih..nego sto je to bio slucaj u prethodna 3-4 kola.Steta sto Firmino nije dao gol iz kontre,da zaokruzi dobru partiju.Keita pokazuje znake zivota..znacilo bi mu mnogo da je dao gol.Djini doktor Liverpulove sredine terena.

noxovac993
21:07

a protiv Junajteda Luzerpul osvaja jedan krompir.

noxovac993
19:30

osvojicete ali jedan .1.

Reds8c
10:21

noxo...boli a. Niko ne zanima luzerjunajted. Mi čemo osvojit, a vama ne damo ni krompir,