• Autor: Nikola Miloradović

• 28. septembar 2019.

• 15:22

"Redsi" zadržali maksimalan učinak i nakon sedmog kola.

Odlično se Šefild junajted držao tokom svih 90 minuta protiv aktuelnog prvaka Evrope, ali je ekipa Liverpula ipak uspela da upiše trijumf na "Bramal Lejnu", slavili su Klopovi puleni sa 0:1 (0:0) u Šefildu.

Prva prilika na susretu pripala je "Blejdsima", tukao je Kalum Robinsom sa ivice kaznenog prostora, ali pored gola "Redsa".

Usledio je slab pokušaj Manea sa ivice kaznenog prostora na drugoj strani, da bi u 44. minutu Senegalac propustio najbolju priliku u prvom poluvremenu, kada je nakon pasa Firmina pogodio stativu iz jako dobre pozicije.

Nova šansa za domaćina nakon 20 minuta igre u drugom delu, Norvud je tukao sa ivice šesnaesterca, ali je Adrijan bio oprezan.

Usledio je i pokušaj Fleka par minuta kasnije, ali je vezista Šefilda bio izblokiran, da bi u 70. minutu gosti došli do prednosti.

Mogao je Salah da dotuče rivala u 79. minutu, pobegao je odbrani rivala i izbio sam pred Hendersona, ali se čuvar mreže "Blejdsa" iskupio za gore-pomenuti kiks, uspeo je da odbrani pokušaj Egipćanina, ostalo je 0:1.

Mogao je debitant Lion Klark da šokira goste u 85. minutu, ali je iz dobre pozicije tukao preko gola, trudio se Šefild da dođe do izjednačenja, ali je Adrijan ostao nesavladan, sedma pobeda Liverpula od starta sezone, imaju maksimalan učinak.