PL - Lester posustaje, poraz na "Tarf Muru", Vardi tragičar!

nedelja 19.01.2020.
16:55

Ekipa Brendana Rodžersa doživela je drugi vezani poraz.

Beta/Nick Potts/PA via AP

Fudbaleri Barnlija su nakon preokreta slavili na svom stadionu protiv Lestera rezultatom 2:1 (0:1).

Gosti dolaze do prednosti u 33. minutu, sjajan prodor Barnsa i odlična egzekucija, Poup je ostao savladan.

Otišlo se na odmor sa 0:1, imao ja Prat priliku na startu drugog dela da duplira prednost "Lisica", ali je Poup odlično intervenisao.

A onda, 56. minutu, Kris Vud trese mrežu Lestera nakon gužve u kaznenom prostoru, 1:1.

Ipak, već u 68. minutu velika šansa za Lester da dođe do nove prednosti, Mi je oborio Barnsa, sudija Tejlor je pokazao na kreč, VAR je potvrdio njegovu odluku i Vardi je uzeo loptu u ruke.

Ipak, najbolji strelac Premijer lige nije uspeo da popravi svoj golgeterski učinak, Poup ga je pročitao i odlično odbranio njegov pokušaj sa kreča, nije bilo promene rezultata.

Kazna je stigla 11 minuta kasnije, Ešli Vestvud je bio strelac, loša reakcija odbrane gostiju, lopta je došla do veziste "Kleretsa", koji sa ivice kaznenog prostora preciznim udarcem preokreće rezultat.

Napadao je Lester svim silama u nastavku, ali je danas veoma raspoloženi Poup ostao nesavaldan, pobeda Barnlija.

Lester je ostao treći sa 45 bodova, tri manje od Sitija i 16 od Liverpula, ekipa Jirgena Klopa ima i dva meča manje od ove dve ekipe, pa bi mogla da pobegne najbližem rivalu na 19 bodova, Lesteru na čak 22.

Barnli je 14. sa 27 bodova, bitan trijumf, prekinuta je crna serija ekipe Šona Dajča.