PL - Lester je nezaustavljiv, osma u nizu, Njukasl bolji od "Svetaca" posle preokreta!

Šefild slavio u Noriču.

EPA-EFE/PETER POWELL

Aston Vila - Lester 1:4 (1:2)

Fudbaleri Lester sitija vezali su i osmi trijumf u Premijer ligi i sada su pobegli Mančester sitiju na drugoj poziciji sa šest bodova više od aktuelnog šampiona i osam manje od lidera Liverpula.

Poveli su u Birmingemu u 20. minutu, Vardi je pogodio na asistenciju Iheanača, bio je to njegov osmi vezani meč na kojem se upisao u listu strelaca.

Usledila je prinudna promena kod domaćina, Engles je morao na teren umesto Mingsa, da bi u 41. minutu "Lisice" stekle i dva gola prednosti, Iheanačo je bio strelac na asistenciju Medisona.

Ipak, Vila je do poluvremena uspela da se vrati u meč, Griliš je postigao pogodak na asistenciju Konse.

Otišlo se na odmor sa 1:2, da bi nakon samo četiri minuta u nastavku "Lisice" vratile dva gola viška, Medison piše drugu asistenciju, gol je postigao Džoni Evans.

U 75. minutu je sve postalo jasno, Vardi postiže svoj drugi gol na utakmici, čak 16. ove sezone i postavlja konačan rezultat.

Njukasl - Sautempton 2:1 (0:0)

I Njukasl igra odlično u poslednje vreme, beleže jako dobre rezultate, sada su posle preokreta savladali Soton na svom terenu.

U prvom delu nije bilo golova, gosti su poveli u 52. minutu, strelac je bio Deni Ings, koji je u odličnoj formi.

Ipak, u 68. minutu sjajni Šelvi postiže treći gol na poslednja tri susreta, asistirao mu je Endi Kerol.

Do preokreta "Svrake" dolaze 20 minuta kasnije, kada je Federiko Fernandez smestio jedan odbitak u mrežu gostujućeg sastava za 2:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata, drugi vezani trijumf Njukasla, treći vezani meč bez poraza.

Norič - Šefild junajted 1:2 (1:0)

"Kanarinci" su svakako pokazali da umeju da iznenade ove sezone, ali čini se da će teško izboriti opstanak.

Sada su doživeli poraz na svom terenu od Šefilda, gosti su slavili nakon preokreta.

Poveli su domaći igrači u 27. minutu, strelac je bio Tetej, na asistenciju Cimermana.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi za samo sedam minuta igre u nastavku "Blejdsi" preokrenuli rezultat.

Igrao se 49. minut kada je gol postigao Stivens, da bi se samo tri minuta kasnije u listu strelaca upisao i Boldok.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Bešam je dobio crveni karton i 79. minutu, ali ga je VAR poništio.

Peta pobeda Šeifilda ove sezone i čak 11. poraz "Kanarinaca".