PL - Konačno, pobeda Arsenala!

• Autor: Vladimir Nestorović

• 15. april 2014.

• 22:37

'Tobdžije' nisu blistale pred svojim navijačima, ali su u utakmici sa Vest Hemom uspele da zabeleže nova tri boda. Konačan rezultat meča na 'Emirejtsu' bio je 3:1.

Seriju loših rezultata u Premijer ligi Arsenal je konačno prekinuo večeras u susretu sa Vest Hemom, pošto je slavio rezultatom 3:1. Podsetimo, Vengerovi momci nisu se radovali još od pobede nad Totenhemom pre mesec dana sa 0:1.

Uprkos rezultatu, utakmica je bila prilično neizvesna u prvom delu, a 'Tobdžije' su slomile svog lokalnog rivala boljom igrom u drugom poluvremenu.

Pobeda je mogla biti znatno ubedljivija da je koncentrisaniji bio Olivije Žiru u 29. minutu, kada je nonšalantno plasirao loptu u stopostotnoj prilici. Posle takve prilike stigla je i kazna. Nakon gužve u kaznenom prostoru 'Tobdžija' najbolje se snašao Met Džarvis i u 40. minutu gosti stižu do prednosti.

Radost 'Čekićara' nije dugo trajala, pošto je Kazorla pronašao Lukasa Podolskog svega nekoliko minuta kasnije, a ovaj snažnim udarcem pogodio donji levi ugao gola Adrijana, pa se sa 1:1 otišlo na odmor.

Britain Soccer Premier League

U nastavku gosti nisu bili opasni, pa se Arsenal fokusirao na napad i stigao do pobede dosta lakše nego što se to činilo.

Prvo je u 55. minutu pogodio Olivije Žiru nakon loše reakcije odbrane Vest Hema, a zatim je i Lukas Podolski u 78. minutu svojim drugim golom na asistenciju Arona Remzija postavio konačan rezultat.

Ovom pobedom Arsenal se ponovo našao na mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, pošto sada ima bod više od Evertona, ali i utakmicu više. 'Karamele' svoj meč 34. kola igraju sutra, kada na 'Gudison parku' čekaju Kristal Palas.