PL - Kiks Totenhema, Njukasl do vrha napunio Stouk

• Autor: Janko Glavonjić

• 26. decembar 2013.

• 18:18

Totenhem je izgubio još dva boda u borbi za vrh, ovoga puta protiv VBA na domaćem terenu, bilo je 1:1. Njukasl je savladao devetoricu igrača Stouka sa 5:1, Kristal Palas golom u nadoknadi zabeležio velika 3 boda protiv Aston Vile, Everton je izgubio na domaćem terenu od Sanderlenda sa 0:1, Sautempton je preslišao Kadrif 0:3 i Fulam je došao do važnog trijumfa na gostovanju Noriču, 1:2.

U 13. minutu Norič je poveo preko Gerija Hupera, koji je tako postigao svoj treći gol u prethodna 4 meča. Asistirao mu je Johan Elmander. U 33. minutu, gosti su došli do izjednačenja. Pajtim Kasami je odlično izveo slobodni udarac po zemlji i postigao prvi gol za Fulam. Fulam je uspeo da dođe do potpunog preokreta u 87. minutu. Strelac je bio Skot Parker. Ovo je bila vrlo važna pobeda za trenera Mulenstina, koja je Fulam vratila u život.

U 15. minutu Sautempton je poveo preko Džeja Rodrigeza, koji je iskoristio odličan centaršut Lalane. Već posle 5 minuta, Sautempton je vodio sa 2:0, svoj drugi gol na meču postigao je Rodrigez, a asistirao mu je ovoga puta Lambert. U 28. minutu agonija Kardifa se nastavila. Napadački tandem "Svetaca" izveo je još jednu sjajnu akciju, ali ovoga puta su zamenili uloge - Lambert je bio strelac, a Rodrigez asistent. Do kraja meča Sautempton je rutinski sačuvao prednost, a ubedljiv poraz na domaćem terenu mogao bi košta posla trenera Kardifa Mekeja.

Stouk je poveo protiv Njukasla na gostovanju sa 1:0 u 29. minutu, Asaidi je iskoristio odličnu asistenciju Čarlija Adama. Ipak, do kraja prvog poluvremena ostali su sa devetoricom na terenu. Prvo je Vilan dobio dva žuta kartona u razmaku od 5 minuta, a zatim je direktan crveni dobio Vilson, zbog povlačenja Remija u kaznenom prostoru. Remi je isprva promašio penal, ali se ispravio i doneo izjednačenje svom timu. Njukasl je na startu drugog poluvremena došao do preokreta. Gufran je preciznim udarcem po zemlji u 48. minutu postigao pogodak. U 56. minutu bilo je već 3:1 posle gola glavom koji je postigao Remi. Već tada je bilo jasno da će Stouk verovatno pretrpeti katastrofu sa devetoricom. Na 4:1 povisio je Kabaj u 66. a peti gol za Njukasl dao je Papis Sise, iz drugog penala za domaći tim. Iako je meč počeo sjajno za njih, dogodio se očekivan brodolom posle Vilanovog i Vilsonovog isključenja.

Totenhem je poveo u 36. minutu fantastičnim golom Eriksena iz slobodnog udarca. Ovo je Dancu bio prvi gol u Premijer ligi. Ipak, radost "Pevaca" je kratko trajala, pošto je Olson izjednačio posle samo dva minuta. Do kraja meča ostalo je 1:1 i tako je Totenhem izgubio nove bodove u borbi za vrh.

Everton je došao u problem zbog penala koji je napravio Hauard nad Kijem. Američki golman je dobio crveni karton, a siguran izvođač penala je bio je upravo Korejanac Kim. Do kraja meča Martinezov tim nije uspeo da dođe do izjednačenja i ovaj kiks ih je koštao pada na tabeli.

Toni Pulis već ostavlja trenerski pečat u Kristal Palasu. Ekipa koja je od svakoga primala puno golova postala je jedna od najtvrđih u ligi, a Aston Vila je danas na njima "slomila zube". U maniru fudbalera Stouka dok ih je vodio ovaj stručnjak, odolevali su domaćinu čitav meč, a onda je Gejl u nadoknadi vremena doneo zlata vrednu pobedu gostima.

Golove sa ovih mečeva možete videti OVDE.