PL - Kardif pokazao zube, Liverpul ih "zgromio" u drugom poluvremenu!

• Autor: Janko Glavonjić

• 22. mart 2014.

• 18:04

Goleada u Velsu, Kardif i Liverpul postigli su 9 golova! Rezultat je bio 3:6 (2:2), Luis Suarez je postigao het-trik.

PL - Kardif pokazao zube, Liverpul ih
Kardif je došao do prednosti u 9. minutu, posle velike greške Alena. Fudbaler Liverpula je dao loptu pravo u noge Kempbelu, koji je uposlio Mača. On je sjajnim udarcem u donji ugao Liverpulovog gola posla loptu iza leđa Minjolea.

Ipak, već u 16. minutu Liverpul je uspeo da dođe do izjednačenja. Posle suše dođe kiša, pa je i Suarezova kiša golova nastavljena, treća uzastopna utakmica na kojoj je Urugvajac "zamrežio". Najubojitiji strelac Premijer lige završio je akciju koju su sjajno odradili Henderson i Džonson.

U 22. minutu Liverpul je napravio još jednu opasnu akciju, ali je Suarez za delić sekunde zakasnio na centaršut Alena.

Tri minuta kasnije, novo vođstvo Kardifa. Posle asistencije, Frejzer Kempbel je upisao i pogodak. Odbrana Liverpula je bila potpuno dezorganizovana, Kempbel je utrčao iza leđa Škrtela i nije mu bilo teško da zatrese mrežu.

U tom periodu igre Kardif se oslobodio pritiska gostiju i delovao bolje na terenu, a Liverpul je bio poprilično loš za njegove standarde.

Možda je na to uticala i formacija sa "dijamantom" u sredini, a naročito je Alen bio upadljivo loš u prvom delu igre.

Ipak, Liverpul je došao još jednom do izjednačenja, i to golom Škrtela u 41. minutu, posle loše reakcije odbrane domaćih.

Drugo poluvreme proteklo je potpuno u znaku Liverpula.

U 54. minutu Škrtel je postigao svoj drugi gol, posle kornera koji je izveo Kutinjo.

Kardif je potpuno pao, a u 60. minutu videli smo jednu od najlepših akcija ove sezone, a u glavnim ulogama bili su Staridž i Suarez. Henderson je dodao Džonsonu, koji je prošao po desnoj strani i uputio oštar centaršut po zemlji. Staridž je prelepo, petom, dodao Suarezu koji je iz trka zakucao loptu u mrežu Kardifa.

U 75. minutu, sevnula je ove sezone smrtonosna kontra Liverpula. Džonson je poslao dugu loptu ka Suarezu, ovaj je primirio i čekao da Staridž utrči. U pravom trenutku poslao je dodavanje, njegov kolega iz napada je izašao sam ispred golmana Maršala i nije mu bilo teško da ga savlada po peti put.

U 88. minutu, Kardif je došao do trećeg pogotka, ponovo je strelac bio Mač, a odbrana Liverpula ponovo nije reagovala na najbolji mogući način.

Suarez je u poslednjem minutu nadoknade stavio tačku na ovu utakmicu, postigavši svoj treći gol na meču, na asistenciju Škrtela.

U ostalim mečevima Everton je savladao Svonsi sa 3:2 u takođe jako uzbudljivom meču, Hul je bio siguran protiv VBA i slavio sa 2:0, istim rezultatom je i Norič dobio Sanderlend, a Njukaslu je bio dovoljan jedan gol da pobedi Kristal Palas.