PL: "Karamele" prejake za Jokanove pulene, Siti nastavio da niže pobede, buđenje Kejna, Arsenal nastavio seriju

subota 29.09.2018.
17:56

U okviru sedmog kola Premijer lige, od 16h odigrano je šest mečeva.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Everton je na "Gudisonu" dočekao Fulam, prekinuli su niz slabih rezultata domaći fudbaleri, kako su bili bolji od Jokanovićevih izabranika sa 3:0 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a nakon samo šest minuta igre u nastavku, Odoi pravi prekršaj u svom kaznenom prostoru, sudija Ist pokazuje na belu tačku, a odgovornost preuzima Sigurdson.

Islanđanin ipak ne uspeva da realizuje penal, pokušao je visoko i po sredini gola, ali je pogodio prečku.

Ipak, samo par minuta kasnije, Islanđanin ispravlja grešku, sjajno šutira sa ivice kaznenog prostora i donosi prednost domaćoj ekipi.

Deset minuta kasnije, sve je bilo jasno, Dženk Tosun pogađa mrežu Fulama za 2:0.

Do kraja je Sigurdson postigao još jedan pogodak za konačnih 3:0, a treba napomenuti da je Mitrović proveo svih 90 minuta na terenu u dresu poražene ekipe, zaradio je i žuti karton.

Aguero Zesus Siti Mancester

Mančester Siti je nastavio sa dobrim rezultatima u PL, sada su pred svojim navijačima savladali Brajton sa 2:0 (1:0).

Poveli su u 29. minutu utakmice, Sane je prošao po levoj strani, ubacio je loptu pred gol gostiju, a Sterling je klizećim startom ugurao u mrežu rivala.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon 20 minuta igre u nastavku, Siti došao do još jednog pogotka. Ovoga puta Sterling prolazi po levoj strani, ubacuje loptu u sredinu, gde se na pravom mestu našao Aguero, koji matira Rajana za 2:0.

Siti je dominirao tokom čitavog susreta, ali su se zadovoljili sa dva postignuta gola, dok kraja nije bilo promene rezultata.

Hari Kejn

Totenhem je gostovao u Hadersfildu, Poketino nije mogao da računa na Alija i Eriksena, ali su njegovi "Pevci" uspeli da slave sa 0:2 (0:2).

Sve je bilo rešeno već u prvih 45 minuta, dva pogotka postigao je Hari Kejn.

Najpre je u 25. minutu glavom zatresao mrežu rivala nakon zaista idealnog centaršuta Tripijea, da bi samo devet minuta kasnije realizovao jedanaesterac.

Kejn je tako došao do svog petog gola ove sezone, isti učinak imaju i Aguero, Azar i Aleksandar Mitrović.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Sparsi su sačuvali prednost i upisali vredan trijumf, s obzirom da nisu mogli da računaju na dva veoma bitna igrača i da se pritom nalaze u seriji loših rezultata u svim takmičenjima.

Arsenal Beljerin Ozil Dzaka Obamejang

Arenal je na "Emirejtsu" dočekao neugodni Votford, a četa Unaja Emerija je nastavila da niže pobede. Bilo je 2:0 (0:0) za "Tobdžije", za peti trijumf u nizu u PL.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, u nastavku je i nešto bolji rival bio Votford, ali je u 81. minutu Arsenal došao do prednost, nakon centaršuta Ivobija nespretni Ketkart matira sopstvenog golmana.

Samo dva minuta kasnije, lepa akcija Arsenala, Lakazet pronalazi Ozila, a ovaj rutinski sa par metar matira Fostera za 2:0.

Votford je do kraja pokušao da dođe do gola, ali nije bilo puno vremena, te je Arsenal nastavio pobedonosni niz.

Njukasl je nastavio da tone, sada su na "Sent Džejms Parku" poraženi od Lestera sa 0:2 (0:1).

Povele su "Lisice" preko Vardija u 30. minutu, napadač Lestera je bio precizan sa kreča.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 73. minutu engleski reprezentativac Hari Megvajer povisio prednost gostiju, na asistenciju Džejmsa Medisona.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Lester je nastavio sa dobrim partijama, dok je Njukasl u velikoj krizi.

Vulverhempton je nastavio sa jako dobrim igrama ove sezone, novajlija u ligi je pred svojim navijačima slavio protiv Sautemptona sa 2:0 (0:0).

Oba gola postignuta su u poslednjih 15ak minuta utakmice, najpre je u 79. minutu Kavaljero doneo prednost "Vukovima", na asistenciju Himeneza.

Samo osam minuta kasnije, sve je bilo jasno na "Molinuu", Džoni Kastro postiže pogodak na asistenciju Meta Doertija i tako postavlja konačan rezultat.

Arsenal - Votford 2:0
Everton - Fulam 3:0
Hadersfild - Totenhem 0:2
Mančester siti - Brajton 2:0
Njukasl - Lester 0:2
Vulverhempton - Sautempton 2:0