• Autor: Ivan Cvetković

• 22. decembar 2018.

• 17:54

Božićno "ludilo" na Ostrvu je počelo.

Premijer liga nam je u svom 18. kolu danas donela dva ogromna iznenađenja u utakmicama koje su odigrane od 16 sati.

Najveće iznenađenje dana na Ostrvu napravili su fudbaleri Kristal Palasa koji su u gostima pobedili aktuelnog šampiona Mančester siti sa 3:2. Poveli su domaćini preko Ilkaja Gundogana u 27. minutu, ali njihova radost je trajala tek šest minuta koliko je bilo potrebno Džefriju Šlupu da poravna rezultat. Pravi hladan tuš za sve na Etihadu usledio je dva minuta nakon toga kada je Andros Taunsend postigao prelep gol za potpuni preokret u korist Palasa. Već na startu drugog poluvremena novi šok za "Građane" - Voker je srušio Majera u kaznenom prostoru, a precizan sa bele tačke u 51. minutu bio je Luka Milivojević koji je svoju ekipu predvodio kao kapiten. Kevin de Brujne je u 85. minutu smanjio prednost "Orlova", ali to nije pomoglo ekipi Pepa Gvardiole da izbegne poraz.

Favorit je podbacio i na Stamford Bridžu gde je Čelsi izgubio od Lestera rezultatom 1:0. Imali su "Plavci" više od igre, naročito u prvom delu meča, ali kazna za promašaje Azara i Vilijana stigla je u drugom poluvremenu. U 51. minutu Džejmi Vardi je u svom stilu savladao Kepu i tako doneo svom timu ogromna tri boda u nastavku prvenstva.

Bornmaut je na svom terenu savladao Brajton rezultatom 2:0. Dejvid Bruks je doveo svoj tim u vođstvo u 21. minutu, a gosti su od 74. minuta igrali sa igračem manje zbog isključenja Danka. "Trešnjice" su to znale da iskoriste, pa je Bruks svojim drugim golom u 78. minutu rešio pitanje pobednika na ovom meču.

Votford je slavio u gostima Vest Hemu sa 2:0. Poveli su "Stršljenovi" u 30. minutu kada je precizan sa bele tačke bio Troj Dini, a trijumf je overio Đerar Delofeu u 88. minutu susreta.

Sautempton je procvetao od kako je na klupu stigao Ralf Hazenhitl, pa je nakon Arsenala, večeras savladan i Hadersfild sa 3:1. "Sveci" su sjajno prvo poluvreme materijalizovali kroz dva pogotka - prvi Nejtana Redmonda u 15. minutu, a potom i Denija Ingsa sa penala u 42. minutu. Tračak nade domaćoj ekipi da bi mogla da izbegne poraz dao je Filip Biling golom u 58. minutu, ali je sve dileme oko pitanja pobednika otklonio Majkl Obafemi u 70. minutu meča.

Na meču između Njukasla i Fulama nije bilo pogodaka.