PL - Kapiten Luka probio led i pokrenuo "Orlove", Sparsi slavili sa igračem manje, sve bolji Čelsi i očajni Votford

subota 28.09.2019.
17:56

Bez pobednika u duelima Aston Vile i Barnlija, kao i Bornmuta i Vest Hema.

Beta/John Walton/PA via AP

Kristal Palas je u sedmom kolu Premijer lige dočekao ekipu Noriča, domaćin je slavio sa minimalnih 2:0 (1:0).

Poveli su u 21. minutu sa bele tačke, precizno je najstrožu kaznu izveo kapiten Luka Milivojević.

Sjajan udarac sa kreča srpskog reprezentativca, koji je tako postigao svoj prvi gol u novoj sezoni.

Konačan rezultat postavio je Andros Taunsend u drugom minutu sudijske nadoknade.

Totenhem je pored velikih problema uspeo da slavi na svom stadionu protiv Sautemptona sa 2:1 (2:1).

Poveli su u 24. minutu, novi gol za sjajnog vezistu Tanžija Ndombelea.

Ipak, u narednih sedam minuta, dva žuta kartona dobija Serž Orije, Sparsi su ostali sa igračem manje.

Nakon toga, igrao se 39. minut, kada je Ljoris neshvatljivo pokušao da predribla Denija Ingsa, koji mu je ukrao loptu i poravnao rezultat.

Ipak, sjajna akcija "Pevaca" u 43. minutu, Kejn strelac za novo vođstvo domaće ekipe.

Soton bolji u nastavku, ali se Ljoris iskupio sa ve dobre intervencije, sačuvao je mrežu do kraja, vrlo bitna pobeda za Maurisija Poketina i njegove pulene.

Čelsi je konačno sačuvao mrežu, slavili su na "Bridžu" protiv Brajtona sa 2:0 (0:0).

Dominirali su u prvom poluvremenu, ali nisu uspevali da dođu do gola, odličan je bio Meti Rajan.

Ipak, nakon pet minuta igre u nastavku, katastrofalna greška Vebstera, Maunt mu je uzeo loptu, ovaj ga je oborio, te su "Plavci" dobili priliku da povedu sa kreča.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Žoržinjo.

Bilo je prilika na obe strane u nastavku, da bi pitanje pobednika, uz malo sreće, u 76. minutu odgonetnuo Vilijan.

Votford je nakon debakla u Mančesteru i jednog od najgorih poraza u istoriji PL (8:0), gostovao ekipi Vulverhemptona, koja je takođe u blagoj krizi.

Domaćin je ipak uspeo da slavi, na kraju 2:0 (1:0) za pulene Nuna Espirita Santa.

Poveli su u 18. minutu preko Doertija, sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nakon 16 minuta igre u nastavku, autogol Janmata i 2:0 za "Vukove".

Do kraja nije bilo promene rezultata, nakon sedam kola Votford ima samo dva boda i gol razliku 4:20, jasno, poslednji je na tabeli.

Videli smo dva veoma interesantna duela u Bornmutu i Birmingemu, "Trešnjice" su na "Vitalitiju" ugostila Vest Hem, na kraju je bilo 2:2 (1:1).

Poveli su gosti, novi gol Jarmolenka, nakon lepe asistencije Alera.

Igrao se tada 10. minut, da bi samo sedam minuta kasnije Džošua King poravnao rezultat.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, da bi u prvom minutu nastavka Kalum Vilson preokrenuo rezultat u korist domaće ekipe.

Nakon toga je Ake povisio na 3:1, ali je njegov gol poništen odlukom VAR-a, da bi bod "Čekićarima" u 74. minutu novim golom doneo Kresvel.

Bez pobednika i na "Vila Parku", gde su Aston Vila i Barnli takođe odigrali 2:2 (1:0).

Poveli su domaći igrači preko El Gazija u 33. minutu i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Gosti su poravnali preko rezerviste Džeja Rodrigeza u 68. minutu, da bi prednost Vili vratio sjajni Mekgin 11 minuta kasnije.

Ipak, nije dugo trajala radost domaćih igrača, Vud pogađa u 81. minutu za konačnih 2:2.

Kristal Palas - Norič 2:0
Totenhem - Sautempton 2:1
Čelsi - Brajton 2:0
Vulverhempton - Votford 2:0
Bornmut - Vest Hem 2:2
Aston Vila - Barnli 2:2