PL - Kapiten Luka 10. golom poslao "Terijere" u niži rang, Solskjer pobedom proslavio ugovor!

subota 30.03.2019.
17:55

Hadersfild i zvanično u nižem rangu, pobede su ostvarili i Soton, Barnli i Lester.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaleri Kristal Palasa slavili su na svom stadionu protiv poslednjeplasiranog Hadersfilda sa 1:0 (0:0), pa su tako "Terijeri" ispali iz Premijer lige i zvanično.

U prvom delu nije bilo golova, utakmica je bila poprilično izjednačena, pa je Hodžson u nastavku napravio par promena, koje su ubrzo dale rezultate.

Igrao se 75. minut kada su gosti skrivili jedanaesterac, odgovornost je, naravno, preuzeo srpski fudbaler Luka Milivojević.

Kapiten Palasa je još jednom bio precizan sa kreča, postigao je tako svoj 10. gol u sezoni i sa tim učinkom je najbolji strelac u klubu sa "Selhrsta".

Konačan rezultat je u 88. minutu postavio Van Anholt, na asistenciju Vilfreda Zahe.

Bitan trijumf za Palas, Hadersfild se i zvanično vraća u Čempionšip.

Mančester junajted je na svom "Old Trafordu" prekinuo niz od dva vezana poraza od svim takmičenjima, slavili su protiv Votforda sa 2:1 (1:0).

Igrao se 28. minut kada su "Đavoli" poveli, Šo je sa svoje polovine poslao fantastičnu loptu ka Rašfordu, koji beži odbrani "Stršljenova" i lako matira Fostera za 1:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon nešto manje od pola časa igre u nastavku duplirali prednost, Lingard je pronašao Marsijala, ovaj je nekako uspeo da prihvati loptu pored Fostera i smesti je u mrežu gostiju za 2:0.

Votford je došao do gola u 90. minutu, strelac je bio Dukure, ali je bilo kasno za četu Havija Grasije, Solskjer je novi ugovor proslavio kako dolikuje, 15. pobedom na klupi Junajteda.

Lester je upisao novi trijumf pod palicom Brendana Rodžersa, slavili su sa 2:0 (1:0) protiv Bornmuta.

Poveli su u 11. minutu, strelac je bio kapiten Ves Morgan, na asistenciju Čilvela.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 82. minutu Džejmi Vardi postavio konačan rezultat.

Barnli je nastavio sa dobrim igrama, iznenadili su Vulvse i slavili na "Turf Muru" sa 2:0 (1:0) protiv najprijatnijeg iznenađenja ove sezone u PL.

Poveli su već u drugom minutu, nespretni Konor Koudi je postigao autogol.

Do kraja prvog dela nije bilo promene rezultata, da bi konačan rezultat u 77. minutu postavio Meknil, na asistenciju Tarkovskog.

Sautempton je upisao važan trijumf u borbi za opstanak, slavili su na "Ejmeksu" protiv Brajtona sa 0:1 (0:0).

Gol odluke postigao je Pjer-Emil Hejbjerg u 53. minutu susreta, na asistenciju Redmonda.

Brajton - Sautempton 0:1
Barnli - Vulverhempton 2:0
Kristal Palas - Hadersfild 2:0
Lester - Bornmut 2:0
Mančester junajted - Votford 2:1