subota 14.09.2019.
20:22

Prvi poraz Gvardioline čete u novoj sezoni Premijer ligi.

EPA-EFE/ALAN WALTER

Sjajni Norvič predvođen Pukijem i Krulom uspeo da sruši Mančester Siti na "Kerou Roudu" sa 3:2.

Domaćin je odmah krenuo bez straha, i to im se isplatilo već u 18. minutu kada iz kornera postižu gol za vođstvo. Keni MekLejn je bio najviši u skoku i uspeo da savlada Edersona.

Siti je pokušao odmah da se vrati u meč, ali je pokušaj Aguera otišao tik iznad prečke.

Odmah napad posle toga stojalo je 2:0 na semaforu za domaći tim. Norvič je sjajno krunisao kontru, Puki i Kantvel su bili najbrži, Finac nesebično odlaže svom saigraču za lak gol i vođstvo od 2:0 u 38. minutu!

Sterling je pokušao da umanji prednost "kanarinaca", ali Siti tek na isteku 45. minuta stiže do svog gola. Aguero pred pauzu koristi odličan centaršut Bernarda Silve se leve strane, Argentinac uspeva da prepolovi prednost domaćina pred poluvreme.

Ipak Norvič stiže do trećeg gola samo pet minuta po povratku na teren posle pauze. Komplikovali su Stones i Otamendi ispred svog golmana, Argentinac gubi loptu od Buendie koji nesebično upošljava Pukija za lak posao Finca. 3:1 za Norvič u 50. minutu!

U nastavku Siti povećava pritisak i tempo, ulazi De Brujne umesto Gundoana, ali bez prave završnice. Odbrana Farkeovog tima je bila na visini zadataka.

Igrala se prava 'viktorija' pred golom Tima Krula, Rodri donosi nadu "građanima" lepim golom sa nekih dvadesetak metara u 88. minutu, rezultat je 3:2!

Aguero je odlično šutirao u 93. minutu, ali je opet uspešniji bio golman "kanarinaca" Tim Krul i time osigurao neverovatnu pobedu Norviča!

43 Komentara

RaZZoR (6x)
Sunday, 15.09.2019
22:02

Siti je dobar tim trka će opet bit u dvoje,da se ne lazemo,Čelzi nema kvalitet da bude prvak, pomrsit racune mogu al bit prvaci nikako,cak i top 4 ce im visit u zraku,doduse nikad goru konkurenciju nisu imali, ako uzmemo u obzir Totenhem koji ce sigurno bit h top tri al ispod Liverpula i Sitija,tu nema momcadi koja juri trofej, junajted je smijesan,nista od njih, malo ti penali ih izvlace al nula,Arsenal je ko vremenska prognoza a ako im Pepe ne proradi bice problema...ko više bude imao sreće diće trofej, ja nmg reći Liverpul će bit prvak,već par puta smo se opekli treba bit realan uvijek nam nam malo fali, valjda je ova sezona konacno naša, Liverpul ima sve potrebno da bude šampion al nikako ne trebaju da se opustaju pa i ako budu imali 15 pa i 20 bodova prednosti (sto nece bit slucaj) ...Dosta ima manjih timova koji mogu otkinut "sigurne bodove" meni su najgora gostovanja Lesteru, Vulverhemptonu pa i Evertonu...(neracunajuci top 6) Ubijedjen sam da Liverpul opet nece dobit Everton na Gudisonu jer to je sugav tim, poginuce ako treba al nema pobijedit, sto nije slucaj kod derbija Mancestera, vec prije utakmice igraci junajteda slegnu ramenima i znaju da ce popuš...izgubit...Idemo crveni do titule

The Red Army
04:19

Prodajte na fantaziju sve odbrambene iz liverpula i sitija, ocajne su im odbrane ove sezone

Павле Ристић
00:55

Koliko Siti ima dobar i suguran napad, toliko ima ne sigurnu i lošu odbranu. Ove sezone ima da prime duplo više golova nego prošle, A sa ovim visokim presingom će sigurno biti jos ovakvih poraza...

Red Demon
Saturday, 14.09.2019
22:32

Bez Kompanija i Laporta samo ih treba napasti mogu primiti od bilo koga golove, mislim Zincenko i Otamendi samo da se ekipe ne sklanjaju ko prosle sezone.

Benz9
20:50

Standardna prica sa Sitijem... Kvalitetan visoki pritisak i odmah problemi...

BlueMoon
20:49

Bravo Norvic,bravo Farke!
Posle nas i Celzija sigurno igraju najbolji fudbal,a plod te igre je danasnji rezultat.

20:37

Donekle i ocekivano s obzirom na sastav.U fudbalu je najgore podcijeniti protivnika,Zincencko,Walker,Otamendi i Gundogan su igraci za kup utakmice a ne za ovakva gostovanja.Svaka cast Norvicu,zestoko su podcijenjeni i nece imati problema sa opstankom.Prvi i vjerovatno posljednji poraz u ligi ove sezone.
IN PEP WE TRUST!

_mladen_
20:47

Posle svega sto si rekao o nekom podcenjivanju protivnika, ti kazes, prvi i poslednji poraz u ligi... e bas zbog toga ce izgubiti jos utakmica.