• 14. septembar 2019.

• 20:22

Prvi poraz Gvardioline čete u novoj sezoni Premijer ligi.

PL -
Sjajni Norvič predvođen Pukijem i Krulom uspeo da sruši Mančester Siti na "Kerou Roudu" sa 3:2.

Domaćin je odmah krenuo bez straha, i to im se isplatilo već u 18. minutu kada iz kornera postižu gol za vođstvo. Keni MekLejn je bio najviši u skoku i uspeo da savlada Edersona.

Siti je pokušao odmah da se vrati u meč, ali je pokušaj Aguera otišao tik iznad prečke.

Odmah napad posle toga stojalo je 2:0 na semaforu za domaći tim. Norvič je sjajno krunisao kontru, Puki i Kantvel su bili najbrži, Finac nesebično odlaže svom saigraču za lak gol i vođstvo od 2:0 u 38. minutu!

Sterling je pokušao da umanji prednost "kanarinaca", ali Siti tek na isteku 45. minuta stiže do svog gola. Aguero pred pauzu koristi odličan centaršut Bernarda Silve se leve strane, Argentinac uspeva da prepolovi prednost domaćina pred poluvreme.

Ipak Norvič stiže do trećeg gola samo pet minuta po povratku na teren posle pauze. Komplikovali su Stones i Otamendi ispred svog golmana, Argentinac gubi loptu od Buendie koji nesebično upošljava Pukija za lak posao Finca. 3:1 za Norvič u 50. minutu!

U nastavku Siti povećava pritisak i tempo, ulazi De Brujne umesto Gundoana, ali bez prave završnice. Odbrana Farkeovog tima je bila na visini zadataka.

Igrala se prava 'viktorija' pred golom Tima Krula, Rodri donosi nadu "građanima" lepim golom sa nekih dvadesetak metara u 88. minutu, rezultat je 3:2!

Aguero je odlično šutirao u 93. minutu, ali je opet uspešniji bio golman "kanarinaca" Tim Krul i time osigurao neverovatnu pobedu Norviča!