PL - "Kanarinci" pevaju pobedničku pesmu

• 02. decembar 2012.

• 18:53

Jedini meč 15. kola Premijer lige koji je igran u nedelju završen je trijumfom Noriča nad ekipom Sanderlenda.

"Kerou roud" polako postaje neosvojiva tvrđava za premijerligaše. Nakon Arsenala, Mančester Junajteda i Stouka, Norič je na svom terenu savladao i ekipu Sanderlenda rezultatom 2:1.

Domaćin je golovima Basonga u 13. i Pilkingtona u 37. minutu došao u vođstvo a Sanderlend je do odlaska na odmor golom Gardnera uneo neizvesnost u ovaj meč.

Imale su "Crne Mačke" izgledne prilike u drugom poluvremenu da izjednače rezultat i čak dođu do trijumfa ali su neshvatljivi promašaji koštali izabranika Martina O'Nila bodova.

Norič je četvrtom pobedom u šampionatu nastavio uspešan niz od osam mečeva bez poraza i sada zauzima 12. poziciju na tabeli.

Što se Sanderlenda tiče, ta ekipa lagano tone i nalazi se na sedamnaestoj poziciji na tabeli samo bod iznad Sautemptona koji je prvi tim u zoni ispadanja.

Poslednji meč 15. kola PL igra se u ponedeljak a sastaju se Njukasl i Vigan.