PL - Junajtedu se ponovio FA Kup, Mitar i drugovi ispraćeni u Čempionšip!

• 02. april 2019.

• 22:43

"Vukovi" su još jednom bili kobni za ekipu Mančester junajteda. Votford ispratio Mitra i drugove u Čempionšip.

Fudbaleri Mančester junajteda napravili su krupan korak unazad u borbi za plasman u Ligu šampiona, pošto su večeras doživeli poraz na gostovanju Vulverhemptonu.

"Vukovi" su u trećem ovosezonskom duelu, a samo 17 dana nakon trijumfa u FA Kupu, ostvarili drugu pobedu nad Junajtedom u ovoj sezoni. I večeras je bilo 2:1 (1:1) u okviru 33. kola Premijer lige, pa Vulverhemton može da se pohvali podatkom da ove sezone nisu izgubili od Junajteda.

Menadžer Mančester junajteda napravio je veliki broj promena u sastavu i izveo tim sa trojicom štopera, pa se može reći da i Ole Gunar Solskjer snosi dobar deo odgovornosti za večerašnji neuspeh.

Početak meča nije nagoveštavao ovakav ishod. Junajted je vrlo brzo zapretio preko Romelua Lukakua, ali je Rui Patrisio dobro intervenisao i zaustavio udarac Belgijanca.

Ono što Lukaku nije uradio iz srca šesnaesterca jeste mladi Skot Mektominej u 13. minutu susreta i to udarcem sa dvadeset metara. Vezni fudbaler Junajteda iskoristio je raskvašen teren i tukao po zemlji, pa je lopta posle dve "žabice" prevarila Rui Patrisija i završila u mreži.

Vodeći gol Mančester junajteda pogledajte OVDE!

Četiri minuta kasnije nova šansa za Junajted. Romelu Lukaku najpre skida loptu sa noge strelcu vodećeg gola, ali u nastavku akcije šalje upotrebljiv centaršut u šesnaesterac gde Džesi Lingard neometan šutira neočekivano loše i time ostavlja golmanu Vulverhemptona prostor da se istakne.

Kazna za promašaje stigla je u 25. minutu. Akcija je krenula od De Hee, ali je Fred jako loše primio loptu i dozvolio Žoau Mutinju da mu je oduzme. Himenes potom spaja Dioga Žotu sa golom, a ovaj preciznim udarcem pogađa i poravnava rezultat.

Izjednačujući gol Vulverhemptona možete pogledati OVDE!

Nakon izjednačenja domaćin je bio bolji rival. Najbolju priliku do odlaska na odmor imao je Leander Dendonker ali je sa ivice peterca lansirao loptu visko preko gola.

Nastavak meča doneo je nove probleme za Junajted. Za samo pet minuta kapiten Ešli Jang dobija dva žuta kartona i biva isključen, pa gosti od 57. minuta ostaju sa desetoricom.

Iako su bili u podređenom položaju "Đavoli" su držali loptu u nogama i pokušavali da stvore šansu, a najbolju je propustio Mektominej posle centaršuta sa leve strane i udarca glavom. Ponovo je Rui Patrisio bio na visini zadatka.

Gosti posle svega nisu mogli do novog vođstva, ali zato jeste Vulverhempton do potpunog preokreta i to zahvaljujući nespretnoj reakciji Krisa Smolinga i autogola u 77. minutu!

Pobedonosni gol Vulverhemptona pogledajte OVDE!

Do kraja su domaći mogli do ubedljivije pobede, prečka je "sevnula" posle kontranapada u nadoknadi, ali će svakako biti zadovoljni i ovim trijumfom jer su postali prvi tim koji je posle 78 utakmica u Premijer ligi uspeo da dobije Junajted nakon što su "Crveni Đavoli" prvi stigli do vođstva.

U drugoj utakmici večeri Votford je savladao Fulam rezultatom 4:1 (1:1). Aleksandar Mitrović se vratio u tim ali nije mogao da pomogne "Kotidžerima" da izbegnu novi poraz.

Fulam je tako pet utakmica pre kraja definitivno ostao bez matematičkih šansi da opstane u Premijer ligi i naredne sezone nastupaće u Čempionšipu.