PL - Junajted okrenuo "svrake", odlični Mata - Fernandeš od tragičara do heroja!

subota 17.10.2020.
22:57

Svašta smo videli na "Sent Džejms parku".

Beta/Owen Humphreys/PA via AP

Junajted dobio Njukasl iako su gosti gubili već od drugogminuta. Na kraju Megvajer, Bruno, Van-Bisaka i Rašford pogađaju zapreokret i bitna tri boda.

Ne tako dobar početak za Solskjerov tim.

Luk Šou nespretno reaguje već u drugom minutu i matira De Heu za vođstvo "svraka". Junajted je očekivano krenuo da napada u talasima, Rašford je imao odličnu priliku, ali šut Engleza prolazi pored gola.

Lider tima Bruno Fernandeš postiže gol za 1:1, ali je gol Portugalca ubrzo i poništen - VAR dosuđuje ofsajd Mate. Ipak osporavani kapiten Megvajer donosi 1:1 u 23. minutu. Štoper odlično pogađa glavom posle kornera.

Sen-Maksimin je bio neverovatan večeras, krilni igrač je bio prava napast za defanzivu Junajteda, ali i De Heu koji brani njegov pokušaj na isteku pola sata igre. Do kraja prvog dela igre Rašford ne koristi dve odlične prilike, Darlov je bio odličan na golu Njukasla.

U 51. minutu driblinzi Sen-Maksimina donose asistenciju za Kaluma Vilsona - De Hea odličnim refleksom brani šut napadača. A onda penal nad Rašfordom, ipak Darlouv brani šut Fernandeša. Megvajer je potom pokušao, ali rezultat ostaje 1:1.

Nastavlja Junajted sa pritiskom, ponovo Megvajer a onda jedna od lepših akcija u ovom kolu. Kombinovali su Bruno Fernandeš i Van de Bek, Mata pronalazi Rašforda koji šalje do Fernandeša, pređašnji tragičar na prelep način konačno pogađa za 2:1 u 86. minutu.

Van Bisaka overava pobedu u gostima, prvi gol defanzivca u PL za 3:1 i tri boda za "đavole".  Odbrana "svraka" je u delovima, Rašford koristi asistenciju Fernandeša za 4:1 u nadoknadi vremena.