• 11. novembar 2018.

• 19:26

Uzbudljivo je bilo i u Londonu.

PL - Junajted još traži loptu, Pepova
Danas je kompletirano 12. kolo Premijer lige dvema utakmicama koje su počele od 17.30.

U velikom gradskom derbiju Mančestera, Siti je savladao Junajted rezultatom 3:1.

Domaćin je od samog početka meča uspostavio terensku inicijativu, dok se Murinjo opredelio na dobro poznatu "čekalicu".

Do kraja poluvremena nismo videli previše prilika ni sa jedne, ni sa druge strane, ali već na startu drugog dela meča usledilo je novo uzbuđenje.

U 48. minutu Serhio Aguero je odigrao dupli pas, prošao svog čuvara i zabio loptu tik ispod prečke za veliko slavlje plavog dela Mančestera.

Junajted je uspeo da smanji zaostatak sa penala koji je realizovao Antoni Marsijal u 58. minutu, ali više od toga "Crveni đavoli" nisu mogli.

Konačan rezultat na Etihadu postavio je Ilkaj Gundogan u 86. minutu igre.

Interesantan meč videli smo i u Londonu gde je Arsenal u poslednjim trenucima meča uspeo da izvuče bod protiv Vulverhemptona, na Emirejtsu je bilo 1:1.

"Tobdžije" su nametnule svoj ritam igre od početka, ali nije vredelo pošto je Ivan Kavaleiro doveo svoj tim u vođstvo nakon lepe akcije u 13. minutu.

Ređale su se šanse na obe strane, Arsenal je imao nekoliko izglednih prilika da izjednači što je na kraju i uspeo u 86. minutu.

Henrik Mhitarijan je nehotice poslao loptu u mrežu nakon što je želeo da uputi centaršut sa leve strane terena, pa se može reći da su se puleni Unaija Emerija provukli večeras.