PL -Jokanović u velikom problemu, "Građani" petardirali nemoćni Barnli i preuzeli tron!

subota 20.10.2018.
17:58

Totenhem slavio u gradskom derbiju.

EPA-EFE/NIGEL RODDIS

U terminu od 16 sati danas je odigrano šest utakmica devetog kola Premijer lige Engleske.

Mančester siti savladao je Barnli na Etihadu sa 5:0. Poveli su "Građani" preko Serhija Aguera u 17. minutu, pa se minimalnom prednošću domaće ekipe i otišlo na odmor. Četa Pepa Gvardiole je osigurala pobedu u razmaku od dva minuta - prvo je Bernard Silva iskoristio zbunjenost odbrane Barnlija koja je čekala reakciju sudije u 54. minutu, da bi dva minuta kasnije Fernandinjo rešio pitanje pobednika. Rijad Marez postavio je povisio na 4:0 u 83. minutu, a Liroj Sane pogodio za 5:0 sedam minuta kasnije.

U najefikasnijoj utakmici dana, Kardif je zabeležio trijumf nad Fulamom, bilo je 4:2 u Velsu. Sve je dobro krenulo po pulene Slaviše Jokanovića pošto je Andreas Širle pogodio u 11. minutu, ali četiri minuta kasnije izjednačio je Džoš Marfi. U 20. minutu Bobi Rid je doveo Kardif u vođstvo, ali se na odmor otišlo bez prednosti neke od dve ekipe pošto je Rajan Sesenjon poravnao u 34. minutu. Sve pogotke iz prvog dela meča možete pogledati OVDE. Fulam nije uspeo da izbegne poraz jer je Kalum Paterson u 65. minutu doveo svoj tim u novu prednost, da bi Kadim Haris zapečatio sudbinu gostiju iz Londona u 88. minutu.

U gradskom derbiju, Totenhem je slavio protiv Vest Hema minimalnim rezultatom. Jedini pogodak na meču delo je Erika Lamele u 44. minutu susreta.

Votford se vratio na pobedničke staze pošto je dobio Vulverhempton u gostima rezultatom 2:0. Sve što je napravilo razliku u Birmingemu desilo se u samo 60 sekundi. Etijen Kapue je doveo svoj tim u vođstvo u 21. minutu, a konačan rezultat postavio je Roberto Perejra minut kasnije kada je Dukure zabeležio svoju drugu asistenciju.

Brajton je uspeo da osvoji nova tri boda u Njukaslu gde je pobedio domaću ekipu sa 1:0. Čovek odluke bio je Biram Kajal koji je golom u 29. minutu zadao nove glavobolje Rafi Benitezu pred nastavak prvenstva.

Na meču između Bornmuta i Sautemptona nije bilo pogodaka.