PL - Ings srušio Vilu, Himenez Norič, Šefild i Njukasl nastavili sa odličnim rezultatima!

subota 21.12.2019.
17:56

U okviru 18. kola Premijer lige, u terminu od 16h odigrano je pet mečeva.

EPA-EFE/JON SUPER

Aston Vila - Sautempton 1:3 (0:2)

Fudbaleri Sautemptona su u vrlo važnom duelu slavili na "Vila parku".

Poveli su u 21. minutu preko Denija Ingsa, da bi 10 minuta kasnije Stivens duplirao prednost "Svetaca".

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi sjajni Ings iskoristio grešku odbrane u 51. minutu i povećao prednost Sotona na 3:0.

Griliš je vratio nadu domaćem sastavu u 75. minutu, ali je ekipa Ralfa Hazenhitla uspela da zadrži prednost i da slavi.

Sada su "Sveci" pretposlednji sa 18 bodova, dok je Vila prva ispod crte sa tri boda manje.

Bornmut - Barnli 0:1 (0:0)

Bornmut je osakaćen povredama dočekao Barnli, gosti sa "Tarf Mura" su slavili na "Vitalitiju".

Kada se činilo da će meč biti okončan bez golova, Džej Rodrigez je zatresao mrežu domaćina na asistenciju Vestvuda.

VAR je proverio regularnost gola, sve je bilo u redu, pa je Rodrigezov pogodak iz 89. minuta priznat, što je bilo dovoljno za pobedu "Kleretsa".

Brajton - Šefild junajted 0:1 (0:1)

Nastavili su "Blejdsi" da oduševljavaju, sada su slavili na "Ameks" stadionu u Brajtonu.

Poveli su u 23. minutu, strelac je bio Mekbrni, asistenciju je interesatno upisao golman Henderson.

U drugom delu je golman Šefilda izrastao i u junaka, kako je u 73. minutu sjajnom intervencijom sačuvao pokušaj Konolija.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Šefild čak peti sa 28 bodova, Brajton je sa osam bodova manje na 13. mestu na tabeli.

Njukasl - Kristal Palas 1:0 (0:0)

I Njukasl je nastavio da beleži dobre rezultate, pred svojim navijačima je ekipa Stiva Brusa savladala Kristal Palas.

Gol odluke postigao je Migel Almiron u 83. minutu.

Palas je bio nešto bolji rival na "Sent Džejms Parku", gosti iz Londona su imali nekoliko odličnih prilika, ali je Dubravka zabeležio četiri odbrane.

Norič - Vulverhempton 1:2 (1:0)

Razbili su "Kanarinci" goste u prvih 45 minuta, imali su sijaset prilika pred golom Ruija Patrisija, ali je iskusnog Portugalca uspeo da savlada samo Tod Kentvel u 17. minutu.

Po povratku sa odmora su gosti zaigrali nešto angažovanije, da bi rezultat nakon centaršuta Mutinja poravnao Sais.

Sjajni Raul Himenez u 81. minutu donosi preokret "Vukovima", do kraja nije bilo promene rezultata, te je ekipe Nuna Espirita Santa upisala novi trijumf.