PL - "Hobotnica" Mekarti doneo Redingu bod

• 04. novembar 2012.

• 16:32

Prvi meč nedeljnog programa desetog kola Premijer lige završen je remijem na "Loftus Roudu". Kvins Park Rendžers bio je bliži trijumfu iako je gost imao prednost od 16. minuta meča.

"Policajci" su danas bili jako blizu prvog trijumfa u tekućoj sezoni Premijer lige u derbiju začelja tabele.

Iako je Reding vodio od 16. minuta meča samo je zahvaljujući sjajnom Aleksu Mekartiju gost ostao nesavladan na "Loftus Roudu".

Kao što je već rečeno, gosti su došli do prednosti u ranoj fazi utakmice golom Gorksa u 16. minutu. Šori je izveo korner za Reding a gužvu u šesnaestercu Žulija Cezara najbolje je iskoristio Gorks koji je poslao loptu u mrežu i doveo goste u vođstvo.

Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata ali je zato drugo poluvreme donelo sijaset šansi za Kvins Park Rendžers. Ipak, domaćin je protiv sebe imao sjajnog Aleksa Mekartija koji je u više navrata maestralno čuvao svoju mrežu.

Jedna od boljih prilika za Kvins Park usledila je nakon slobodnog udarca Estebana Granera ali je Mekarti poleteo i skrenuo loptu na stativu.

U 66. minutu Mekarti je bio nemoćan. Bosingva je uposlio Đibrila Sisea koji je nekako uspeo da se izbori za udarac i postigne izjednačujući pogodak.

Ispostavilo se da je to bio poslednji viđeni gol na "Loftus Roudu" iako je do kraja meča bilo mnogo prilika da se rezultat promeni ali je ostalo 1:1.

Tako je Kvins Park Rendžers propustio još jednu priliku da upiše prvu pobedu u šampionatu pa ostaje na poslednjoj poziciji na tabeli nakon 10 odigranih kola sa četiri osvojena boda.

Redingu bod nije mnogo pomogao pošto ostaje u zoni ispadanja sa svega pet poena ali i utakmicom manje u odnosu na ostale timove.