PL - Het-trik Turea za rutinsku pobedu nad Fulamom

• Autor: Janko Glavonjić

• 22. mart 2014.

• 17:58

Mančester Siti je lako došao do pobede nad Fulamom, rezultat je bio 5:0 (1:0). Siti je načeo rivala sa dva penala, posle drugog je Amorebijeta dobio crveni karton, pa domaćinu zaista nije bilo teško da dokrajči rivala.

Fulam je na Etihad očekivano došao da se brani, a Siti nije uspevao u prvom delu meča da probije njihovu odbranu. Ipak, u 25. minutu im je to pošlo za rukom, strelac iz penala bio je Ture. Amorebijeta je srušio svog sunarodnika Negreda sa leđa, čini se potpuno ispravna odluka sudije.

Mančester Siti je ostatak prvog poluvremena proveo u strpljivom građenju napada, koji su završavani uglavnom lošim završnim pasovima, Negredo i Silva na prvom mestu nisu imali dovoljno koncentracije u najvažnijim momentima.

U 42. minutu Kolarov je u svom stilu raspalio po lopti, Stokdejl je već bio savladan, ali prečka se isprečila na putu lopte ka mreži, pa je ostalo 1:0.

U 54. minutu bilo je 2:0, a Amorebijeta je ponovo skrivio penal. Ponovo ga je prevario zemljak, ovaj put Silva, a odbrambeni fudbaler Fulama za svoj start je dobio crveni karton. Ture je još jednom bio siguran sa bele tačke.

Siti je zatim nastavio da pritiska, igračima Fulama je bio cilj samo da ne pretrpe katastrofu, ali nisu uspeli u svojoj nameri.

Kolarov se danas baš nameračio da postigne gol iz velike udaljenosti, često je testirao Stokdejla, ali nije imao dovoljno sreće.

U 65. minutu Nasri je uposlio Turea, koji je imao sve vreme ovog sveta da se namesti, nanišani i opali. Takav igrač ovakve poklone ne prašta, kompletirao je svoj het-trik, a u 76. minutu izveden je uz ovacije sa tribina, a ustupio je svoje mesto Rodvelu, koji ne dobija šansu suviše često.

U 84. minutu Fernandinjo je "iskopirao" svog timskog kolegu, ponovo je odbrana Fulama "spavala", a Brazilac je to kaznio.

U 88. minutu se upisao i Demikelis, koji je bio često kritikovan ove sezone. Šut Jovetića golman Fulama je samo kratko odbio, na pravom mestu se našao Argentinac i proslavio gol kao da je bio pobedonosni, a ne peti po redu, očigledno mu je puno značilo.