Mančester siti je uspeo da slavi protiv Evertona u okviru 17. kola Premijer lige i tako unesreći i drugi klub iz Liverpula.

EPA-EFE/Nigel Roddis

Ekipa Pepa Gvardiole je uspela da savlada Everton u okviru 17. kola Premijer lige i da se tako makar na kratko vrati na čelo tabele.

Liverpul igra sutra protiv Mančester junajteda i pobedom bi ponovo vratio prvo mesto.

Mančester siti je bio bolji danas, ali je Everton prvi stigao do prilike za gol preko Ričarlisona, Brazilac je bio neprecizan iz dobre situacije.

Na drugoj strani Delf je pretio kada je Pikford sjajno odbranio, da bi nakon toga Sane sjajno pronašao Žezusa koji pogađa za 1:0 u 22. minutu.

I nakon ovog gola bolji Mančester siti, a na sledeći gol smo čekali sve do 50. minuta. Sane ponovo asistira, na sjajan način, Žezus na mestu i glavom pogađa za velikih 2:0.

Nije se Everton predavao nakon ovog gola.  Dominik Kalvert Levin je uspeo da glavom pogodi mrežu golmana domaćih za 2:1, imali su gosti čemu da se nadaju.

Ipak, morali su da polože oružje nakon novog gola Mančester sitija, desilo se to u 69. minutu kada je Fernandinjo centrirao u sredinu, tamo je bio sam Sterling koji je pogodio za konačnih 3:1.