PL - Goleada na Vila Parku!

• Autor: Janko Glavonjić

• 29. januar 2014.

• 23:16

U preostala dva meča Engleske Premijer lige, Aston Vila savladala je VBA sa 4:3, dok je Sanderlend bio bolji od Stouka sa 1:0.

Navijači Aston Vile uživali su u jednoj od najefikasnijih mečeva svog tima u dugo, dugo vremena.

Ipak, u 4. minutu uhvatili su se za glavu, jer je Kris Brant, posle centaršuta Ridžvela, doveo goste u vođstvo.

U 9. minutu delovalo je da je katastrofa na pomolu, pošto je Delf postigao autogol i već je bilo 0:2.

Ipak, 3 minuta kasnije Vajman je vratio nadu Vili prelepim golom. Golman Guzan poslao je dugu loptu koja je našla veznjaka Vile, a on je lobovao istrčalog Fostera.

U 25. minutu Vila je stigla do izjednačenja preko Bakunje, na asistenciju Lotona.

U 37. minutu Delf se iskupio za svoj autogol i postigao vodeći gol za Vilu, Benteke je sjajno spustio loptu glavom svom saigraču.

Šesti gol u prvom poluvremenu bio je delo Mulumbua, koji je tako doneo izjednačenje gostima. Na poluvremenu je bilo neverovatnih 3:3.

U 64. minutu Benteke je doneo novo vođstvo domaćima iz penala, koje se ispostavilo kao ključno.

Sanderlendu je trijumf doneo sjajni Adam Džonson koji je iskoristio lošu intervenciju Begovića i natrčao na odbijenu loptu.