PL - Gigsi 'pokazao' poker na debiju!

• Autor: Vladimir Nestorović

• 26. april 2014.

• 20:20

Fudbaleri Mančester Junajteda potrudili su se da ulepšaju debi novog trenera 'Đavola', pa su do vrha napunili mrežu 'Kanarinaca', a konačan rezultat bio je 4:0.

Rajan Gigs nije mogao da zamisli bolji debi na klupi Mančester Junajteda. Velšanin je u toku nedelje zamenio Dejvida Mojesa, a već u njegovom prvom meču na klupi 'Đavoli' su zabeležili pobedu.

Junajted je u potpunosti dominirao u prvom delu igre, ali nije uspeo da zatrese mrežu Radija sve do samog finiša poluvremena. Tada je u kaznenom prostoru 'Kanarinaca' neoprezno startovao Stiven Vitaker, koji je oborio Velbeka, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Vejn Runi, pa se sa 1:0 otišlo na odmor.

Kako su 'Đavoli' završili prvo, tako su počeli i drugi poluvreme. Runi je neočekivano dobio puno prostora na nekih 20 metara od gola i sjajno je šutirao u dalji ugao gola Noriča, pa je tako rezultat bio 2:0.

Usledile su prilike Velbeka i Nemanje Vidića, ali bez uspeha. Onda je na scenu stupio Huan Mata, koji ulazi na teren umesto Velbeka, i upravo on postiže još dva gola za Junajted, u 63. i 73. minutu. Ispostavilo se da je ovo bio i konačan rezultat, pošto u finišu stopostotnu priliku nije iskoristio Havijer Ernandez Ćićarito.