PL - Fulam u suzama, problemi i za Vest Hem i Vilu!

• Autor: Janko Glavonjić

• 26. april 2014.

• 17:56

U mečevima koji su počeli u 16h, postignuti su sledeći rezultati: Fulam - Hal 2:2, Stouk - Totenhem 0:1, Svonsi - Aston Vila 4:1 i Vest Bromvič - Vest Hem 1:0.

Fulam je mogao da dođe do jako važne pobede protiv Hala, koja bi ga, u ovom trenutku, izmestila u bezbednu zonu posle jako dugo vremena. Imajući u vidu da Norič gostuje Mančester Junajtedu, a Kardif i Sanderlend igraju međusobni meč, Fulam bi ovom pobedom možda došao nadomak opstanka. Ipak, domaćima nije bila dovoljna čak ni prednost od dva gola, dozvolili su Halu, koji praktično igra bez takmičarskih ambicija završnicu sezone, da se vrati i otkine im važne bodove u borbi za opstanak.

Lepi golovi Dežage i Amorebijete su donele prednost od 2:0 domaćima, a Nikica Jelavić je svojim golom "zakuvao" stvari u 75. minutu. Fulam je odolevao do same završnice, ali je zatim i drugo pojačanje u zimskom prelaznom roku, Šejn Long, samo nekoliko minuta pre kraja meča, izjednačio rezultat na 2:2.

Totenhem je protiv Stouka, koji je igrao 40 minuta sa igračem manje, zbog crvenog kartona koji je dobio Šokros, slavio golom Denija Rouza, na asistenciju Adebajora.

Svonsi i Vila odigrali su najinteresantniji meč ovog kola, viđeno je čak 4 gola, a jedan od njih ulazi u izbor za najlepši gol sezone. Boni je doveo domaće u vođstvo, a ubrzo je izjednačio Agbonlahor. Zatim je na scenu stupio Šelvi, koji je sa preko 50 metara, neverovatnim udarcem, savladao golmana Aston Vile i doneo novu prednost Svonsiju. Domaći su preko Ernandeza i Bonija, koji je postigao gol iz penala u poslednjim trenucima meča, do kraja slavili ubedljivu pobedu.

Vest Bromvič i Vest Hem su odigrali poprilično nesadržajnu utakmicu, domaći su slavili golom Berahina u 11. minutu.