Prštalo je danas na Ostrvu.

PL - Fortuna pogledala
U trećem kolu engleske Premijer lige odigrana su još četiri meča.

Ranije danas Mančester siti nije uspeo da slavi u Birmingemu pošto je Vulverhempton "otkinuo" bod aktuelnom šampionu Engleske.

Arsenal je na svom terenu teškom mukom savladao Vest Hem sa 3:1. Gradski derbio je opravdao taj epitet, a nije dobro krenulo po domaću ekipu pošto su "Čekićari" poveli golom Marka Arnautovića u 25. minutu. Ipak, pet minuta kasnije izjednačio je Naćo Monreal, a totalni preokret za ekipu Unaija Emerija doneo je Isa Diop nesrećnim autogolom u 70. minutu. Sve dileme oko pitanja pobednika otklonio je Dani Velbek pogotkom u drugom minutu nadoknade vremena.

Najuzbudljivije bilo je u Bornmautu gde je domaćin uspeo da izvuče bod protiv favorizovanog Evertona - bilo je 2:2. Prvo poluvreme "obeležio" je novajlija Ričarlison, ali za razliku od prethodna dva kola to je učinio isključenjem. Bez obzira na to, izabranici Marka Silve poveli su u 56. minutu golom Tea Volkota. Šest minuta kasnije činilo se da sve ide na ruku "Karamelama" nakon što je isključen Adam Smit. Čak su u 66. minutu povećali prednost preko Majkla Kina, ali onda je usledila "ludnica". Golovima Džošue Kinga u 75. minutu i Nejtana Akea četiri minuta kasnije, "Trešnjice" su ipak uspele da dođu do boda.

Lester je u gostima Sautemptonu uspeo da osvoji sva tri boda nakon velikog preokreta od 2:1. Sva tri gola videli smo u drugom delu igre - poveli su domaćini preko Rajana Bertrana, ali je potom usledio hladan tuš za domaće navijače. Prvo je Demaraj Grej izjednačio u 56. minutu, da bi Hari Megvajer doneo sva tri boda i veliku radost "Lisicama" pogotkom u 92. minutu susreta. Ključnim se pokazalo isključenje fudbalera Sautemptona Hojbjerga u 77. minutu.

Hadersfild je bez golova remizirao protiv Kardifa kojem nije pomoglo ni isključenje Džonatana Hoga u 63. minutu.