• 13. januar 2016.

• 22:39

Fudbaleri Evertona odoleli su Mančester Sitiju na "Etihadu" u okviru 21. kola Premijer lige. Čelsi je dva puta vodio protiv Vest Broma ali nije pobedio, dok je srpski internacionalac Dušan Tadić stavio pečat na trijumf Sautemptona.

PL - Everton odoleo Sitiju, Čelsi ispustio
Pet utakmica 21. kola Premijer lige igrano je u sredu od 20.45 a najviše uzbuđenja viđeno je na "Libertiju" gde su "Crne Mačke" savladale domaći Svonsi rezultatom 4:2 (1:2) u meču prepunom preokreta.

Gosti sa severa Engleske poveli su u ranoj fazi utakmice preko Džermejna Defoa ali su domaći do odlaska na odmor u potpunosti preokrenuli rezultat i to sa igračem manje na terenu.

Prvo je Gilfi Sigurdson pogodio sa bele tačke za izjednačenje, da bi u 37. minutu Noton zaradio direktan crveni karton zbog starta otvorenim đonom.

Tri minuta pošto je Svonsi ostao sa igračem manje na terenu viđena je fantastična akcija koju su izveli golman Lukaš Fabijanski i Andre Aju. Poljski golman ispucao je loptu pred šesnaesterac Sanderlenda, a Andre Aju je maestralnim potezima izbacio čuvare i smestio loptu iza leđa Vita Manonea.

Sa desetoricom igrača na terenu Svonsi je bio prinuđen da se povuče u drugom delu igre ali su gosti vrlo brzo materijalizovali brojčanu prednost u potpuno preokrenuli rezultat do 62. minuta.

Četiri minuta igre u drugom delu bilo je dovoljno Sanderlendu da poravna na 2:2 preko Patrika Van Anholta, da bi strelac vodećeg gola za "Crne Mačke" Džermejn Defo u 62. minutu preokrenuo na 2:3 pošto je izbegao ofsajd zamku i izašao sam pred Fabijanskog.

Džermejn Defo je kompletirao het-trik pogotkom u 85. minutu čime je rešio sve nedoumice po pitanju pobednika na "Libertiju".

Sanderlend se sa dve vezane pobede vratio u život i sada se nalazi na bod od Svonsija koji je prvi iznad "crvene zone".

Fudbaleri Sautemptona savladali su Votford na domaćem terenu rezultatom 2:0 (1:0) a taj meč će ostati upamćen kao prvi koji je posle duge pauze zbog povrede počeo golman "Svetaca" Frejzer Forster.

Vođstvo Sautemptonu doneo je Šejn Long u 17. minutu, a pobedu je potvrdio rezervista Dušan Tadić u 73. minutu, svega dva minuta nakon što je ušao na teren.

Srpski reprezentativac prevario je dvojicu čuvara i savladao golmana Votforda čime je stigao do svog četvrtog pogotka u tekućoj premijerligaškoj sezoni.

Najveća iznenađenja viđena su na "Stamford Bridžu" i "Etihadu" gde Čelsi i Mančester Siti nisu uspeli da ostvare pobede u duelima sa Vest Bromvičom i Evertonom.

Čelsi je dva puta vodio protiv Vest Bromviča ali mu to nije bilo dovoljno da ostvari pobedu.

"Plavci" su na "Stamford Bridžu" remizirali rezultatom 2:2 (1:1) sa vrećicama a Džejms Meklin je šokirao domaće golom u 86. minutu kojim je doneo bod "Vrećicama".

Vodeći pogodak za Čelsi postigao je Cezar Aspiliueta na asistenciju Branislava Ivanovića, dok je drugi gol Čelsija bio delo fudbalera Vest Broma Gereta Mekolija.

Mančester Siti je na domaćem terenu odigrao bez golova sa Evertonom i tako omogućio Arsenalu i Lesteru da uvećaju prednost, dok je na "Britaniji" Stouk savladao Norič golovima Voltersa, Hoselua i autogolom Beneta.