PL - Everton do boda na "Old Trafordu", Vertongen obradovao Murinja na "Molinou"!

• Autor: Nikola Miloradović

• 15. decembar 2019.

• 16:53

Sudijska greška i Mejson Grinvud obeležili duel u Mančesteru, sjajni golovi meč u Vulverhemptonu.

PL - Everton do boda na
Mančester junajted - Everton 1:1 (0:1)

Nakon pobeda protiv Totenhema i Sitija, Junajted je dočekao "Karamele", koje su uspele da odnesu bod sa "Teatra snova".

Poveli su gosti u 36. minut, Viktor Lindelof je zatresao sopstvenu mrežu, ali je opšti utisak da je gol morao biti poništen, OVDE pogledajte i zašto.

Do poluvremena nije bilo promene rezultata, videli smo u 70. minutu dobar pokušaj Lindelofa da se iskupi za autogol, ali je tukao preko gola gostiju.

A onda, 77. minut, vrlo precizan šut rezerviste Grinvuda sa ivice kaznenog prostora i Mančester dolazi do izjednačenja.

Do kraja nije bilo izglednijih prilika, pa ni promene rezultata, beležimo i da je trener Evertona Dankan Ferguson u 88. minutu sa terena izveo Moaza Kina, kojeg je u igru poslao samo 17 minuta ranije. Mladog italijanskog reprezentativca zamenio je Nijase.

Podela bodova, Everton je nakon pobede protiv Čelsija uzeo i bod na "Old Trafordu".

Vulverhempton - Totenhem 1:2 (0:1)

Poveli su puleni Žozea Murinja već u osmom minutu, sjajan prodor Lukasa Moure po desnoj strani, a onda i fenomenalan udarac u bližu ugao, pocepao je mrežu iza leđa Patrisija za 1:0.

Mogao je Himenez da poravna u 27. minutu, ali je tukao pored gola rivala, da bi u 38. minutu Erik Dajer pogodio stativu na drugoj strani.

Otišlo se na odmor sa 0:1 na "Molinou", da bi nakon 20ak minuta igre u nastavku sjajan gol sa ivice kaznenog prostora za poravnanje rezultat postigao Adama Traore.

Mogao je Dijego Žota da preokrene rezultat u 84. minutu, ali je Portugalac upropastio dobru priliku, tukao je preko gola gostiju.

A onda, prvi minut nadoknade, korner rezerviste Eriksena sa desne strane, Vertongen sa penala tuče glavom veoma precizno i matira Patrisija za pobedu Totenhema.