PL - Everton do boda na "Old Trafordu", Vertongen obradovao Murinja na "Molinou"!

nedelja 15.12.2019.
16:53

Sudijska greška i Mejson Grinvud obeležili duel u Mančesteru, sjajni golovi meč u Vulverhemptonu.

Beta/Martin Rickett/PA via AP

Mančester junajted - Everton 1:1 (0:1)

Nakon pobeda protiv Totenhema i Sitija, Junajted je dočekao "Karamele", koje su uspele da odnesu bod sa "Teatra snova".

Poveli su gosti u 36. minut, Viktor Lindelof je zatresao sopstvenu mrežu, ali je opšti utisak da je gol morao biti poništen, OVDE pogledajte i zašto.

Do poluvremena nije bilo promene rezultata, videli smo u 70. minutu dobar pokušaj Lindelofa da se iskupi za autogol, ali je tukao preko gola gostiju.

A onda, 77. minut, vrlo precizan šut rezerviste Grinvuda sa ivice kaznenog prostora i Mančester dolazi do izjednačenja.

Do kraja nije bilo izglednijih prilika, pa ni promene rezultata, beležimo i da je trener Evertona Dankan Ferguson u 88. minutu sa terena izveo Moaza Kina, kojeg je u igru poslao samo 17 minuta ranije. Mladog italijanskog reprezentativca zamenio je Nijase.

Podela bodova, Everton je nakon pobede protiv Čelsija uzeo i bod na "Old Trafordu".

Vulverhempton - Totenhem 1:2 (0:1)

Poveli su puleni Žozea Murinja već u osmom minutu, sjajan prodor Lukasa Moure po desnoj strani, a onda i fenomenalan udarac u bližu ugao, pocepao je mrežu iza leđa Patrisija za 1:0.

Mogao je Himenez da poravna u 27. minutu, ali je tukao pored gola rivala, da bi u 38. minutu Erik Dajer pogodio stativu na drugoj strani.

Otišlo se na odmor sa 0:1 na "Molinou", da bi nakon 20ak minuta igre u nastavku sjajan gol sa ivice kaznenog prostora za poravnanje rezultat postigao Adama Traore.

Mogao je Dijego Žota da preokrene rezultat u 84. minutu, ali je Portugalac upropastio dobru priliku, tukao je preko gola gostiju.

A onda, prvi minut nadoknade, korner rezerviste Eriksena sa desne strane, Vertongen sa penala tuče glavom veoma precizno i matira Patrisija za pobedu Totenhema.

28 Komentara

Red to the bone
Monday, 16.12.2019
11:29

Kakva igra Evertona, demolirali su Jedinstvo, samo su sreca i VAR spasili Jedinstvo jos jednog potopa... Karamele ako nastave sa ovakvim igrama bice sigurno plasirani ispred manjeg kluba iz Mancestera do kraja sezone

Rooster
Sunday, 15.12.2019
23:05

Idemoo Tottenham!!

mrancic
21:11

Ne promene li trenera do leta definitivno Junajted će ući u osrednjost.Trener mora biti sa autoritetom da oceni da Rsšford ima sve sem inteligencije,da je Marsijal tehnički izgrađen ali bez
elana ili ga ubija nametljivost bez podloge Rašforda,da iskoristi Džejmsa,Grinvuda i ako bog da Halanda na pravi način,da se otarasi Pogbe i beka sa 80 kila i da ubedi Mek Tomineja da ima volju i snagu ali vrlo malo inteligencije za vezistu.Danas je Solskjer prosuo bodove protiv dkoro rezervnog tima protivnika.A Kerik da uči za trenera u 3. ligi a ne na račun nas navijača.Pocrkaćemo bre.Ovo je sramotno.

RedDevilSRB
19:16

Koliko trauma je izazvao Junajted godinama unazad. Nijednu vest pojedinci ne preskaču. Danas je Junajted zaslužio sva tri boda. Očigledan faul nad De Heom. Grinvudu treba davati šansu na "manjim" utakmicama. Dečko ima sjajan osećaj i veliku motivaciju da iskoristi svaki minut. Lingard je samo broj na papiru. Celu utakmicu trči bez ikakvog konkretnog učinka. Stavi ga na poziciju desetke a on ne može da napravi šansu za gol čak da se pola odbrane odmake.

Benz9
18:57

Današnja utakmica je ogledalo lošeg ljeta... Pod hitno treba dovesti veznjaka, ne trkača kojih ima na izvoz već pravog pleja koji će dirigovati igrom... Marsijal je igračima, kad god je uzeo loptu bilo je opasno pred golom, ali Solskjer mora porazgovarati sa njim i vidjeti u čemu je problem, ponekad je toliko nezainteresovan kao da ga je neko natjerao da igra... A što se tiče VAR-a ne znam kakva svrha uvođenja kada se ne koristi, bolje da ga nisu ni uveli..

Red blood
18:53

Da li je iko verovao u pobedu Junajteda ovde?
Pa Junajted ima fobiju od svega sto ima veze sa Liverpulom.
Jedan moj veliki prijatelj sa sajta se sprdao sa porazom Celzija na Gudisonu,a sada na tvrdjavi Old Traford jedva iscupan bod.

CFC-Macedonia
18:12

nastavlja se golgota propale dinastije :)))))

18:10

Nisam verovao da cu doziveti da sudije ostete Junajted, vise ih ni sudije ne cene, gde je nestao taj GGMU?

bosnapd
18:09

Mancester prohujalo vrijeme nema vise Hovarda Weba.

Bambulica
18:08

Jako bitan bod Junajteda..
Bod po pod., i osigurace opstanak u PL :-))

23:36

To je možda bila fora kad smo bili 14 posle 4 kola 😂 sad kad smo u igri za LS ovo je totalni promasaj sto se forice tice

Paklena pomorandza
18:02

Neutralisi kontre i Junajted je u kanalu.Ova ekipa je prosek,pocevsi od uprave,trenera i igrace.Smoling je za Lindelofa Maldini,Lingart uvjek igrac manje na terenu.So nije i nikada nece biti "pravi" bek za Junajted,jedino ako planiraju da ostanu to sto jesu sada,zivi prosek.Junajted nema kreativca,ne zna da brani niti da izvodi kornere i prekide.Toliko toga je pogresno u preduzece Junajted....samo finansiske zagube mogu spasiti Junajted od ruke Amera i da opet postane FK.

pepyslav
17:59

Unitedu nedostaje spic koji je dobar u skoku za ovakve meceve, i naravno kreativan igrac na sredini, Lingard i Fred samo popunjavaju broj, bez ucinka....sta Englezi rade sa VARom je totalna misterija, ljudi vide na usporenom snimku i mogu jasno da donesu odluku i pogrese u 50% situacija...a jos kad kompjuterski pocne da se meri da li je ofsajd ili ne, pa za sta je onda placen taj sudija u VAR sobi...

Crveni Lucifer
17:59

Utakmica koja je jos jedan jasan dokaz da se var primenjuje samo u korist jednog kluba, ako su palasu ponostili gol za ono odgurivanje igraca koji nije ni ucestvovao u igri kako onda ovo nije okarakterisano kao faul, jos je nad golmanom koji bi kao takav trebao da uvazava jos vecu zastitu u svom sesnestercu

Urossi
18:10

Je li vidoviti,jesi li ovu kofu busnu predvideo da ce da pobedi mozda?:)

Gorila u magli! LFC
17:58

Ovaj lik Adama Traore je kao pitbull na steroidima i sto je najjace od svega odlican je sa loptom ,odusevljava me lik.danas je Sofronije imao srece da ne bude pojeden od strane vukova posebno u drugom poluvremenu.

Urossi
17:56

Ja ne znam ko gleda ovaj Manchester,pa oni ne mogu da pobede 18. na tabeli ali realno na kraju ako budu osmi deveti da pevaju.

18:13

gledaju ga radi komedije....oni su momentalno najsmesni vic :)

Adi237
18:53

Ni u snu nismo veci vic od vas i celzija...glatko vas dobijemo na vasem stadionu 2 puta i jos vas Bormout pobjedi u gostima..everton ipak ima dobar tim...ali budi siguran da ni mi a ni vi necemo biti 4 prije nas ce biti totenhem...

RedDevilSRB
18:39

Svaku utakmicu gledam. Tačnije, svaku koje mi vreme dozvoljava. Ne navijaš za klub samo kad pobeđuje. Ali vi plastični nikada to nećete razumeti.