• 17:00

Dinamičan derbi viđen je na 'Enfildu', derbi čija je centralna figura svakako tragičar meča, kapiten Liverpula - Stiven Džerard.

Derbi na 'Enfildu', pred frenetičnom publikom započeo je po očekivanjima.

Liverpul je ponajviše preko raspoloženog Sterlinga pokušavao da probije dobro postavljenu defanzivnu liniju Čelsija u kojoj je najslabija karika u ovom delu igre bio debitant Kalas.

Ipak, prvu ozbiljniju šansu na meču imao je Čelsi u šestom minutu. Pokušao je Kol sa distance, dobar udarac sa nekih 23 metara iskosa sa leve strane uspešno je zaustavio Minjole.

Pet minuta kasnije i Liverpul stiže do svoje prve prave prilike.
Suarez je uputio centaršut ka Kutinju koji je sam dotrčao u peterac golmana Švarcera, lotpu zahvatio na prvu, ali pogodio samo spoljni deo mreže.

U nastavku prvog dela igre, sve do 37. minuta viđen je prepoznatljivi pritisak domaćeg tima.

Staloženi Čelsi uspešno je uklanjao napade, ne dozvoljavajući timu Brendana Rodžersa da materijalizuje posed lopte koji je ubedljivo bio na njegovoj strani.

Na osam minuta do kraja prvog dela beležimo i jednu spornu situaciju. Salah je probio po desnoj strani, zalomio u sredinu terenai uputio udarac ka golu Minjolea, a lopta pogađa Flanagana u ruku. Međutim sudija Etkinson nije dosudio najstrožiju kaznu.

Imao je u finišu prvog dela dobru priliku i kritikovani Kalas, koji se na korner svog tima dobro iskrao svojim čuvarima i potpuno sam u skoku izašao ispred Minjolea. Lopta ga je samo okrznula, nije uspeo da je sprovedeu mrežu.

Kada se mislilo da će se na poluvreme otići nerešenim rezultatom, tri minuta nadoknade kojima je Etkinson Čelsiju poručio da neće trpeti odugovlačenja, bila su kobna po Liveprul.

Naime, ni iz čega su Redsi primili gol, kapiten Džerard je trapavo izgubio loptu, okliznuo se na sredini terena, Demba Ba je spretno pobegao i rutinski smestio loptu iza leđa Minjolea za prednost i šok na Enfildu.

Gol Dembe Ba pogledajte OVDE.

Britain Soccer Premier League

Gol je postignut u 48 minutu, Čelsi na odmor odlazi sa minimalnom prednošću.

Želju i nameru da se vrate u meč pokazali su Liverpulovi fudbaler time što su pre vremena izašli na centar igrališta.

Stiven Džerard je posebno voljan da se iskupi za svoju grešku, nepoljuljanim optimizmom su Crveni krenuli u napade i na startu drugog dela igre. Pokušao je upravo kapiten u 54 minutu, udarcem sa distance. Lopta je zakačila jednog fudbalera Plavaca i lako završila u rukama Švarcera.

Prvih deset minuta drugog poluvremena prolaze u potpunoj dominaciji Liverpula, koja istini na volju, za sada biva jalova.

Rodžers već u 58. minutu sve karte baca na napad, u igru umesto Lukaša ušao je Staridž.

U istom napadu viđena je i najbolja prilika za Liverpul, Džo ALen je zahvatio volej na loše izbijenu loptu Obi Mikela, uputio sjajan udarac, ali Švarcer ipak pribrano reaguje i loptu izbacuje u korner.

Čelsi je tek oko 60. minut prešao na protivničku polovinu terena, imao je Širle dobru priliku, ali je njegov šut uspešno odbranio Minjole.

Tri minuta kanije još jedna prilika za Čelsi, loptu je ka Vilijanu, koji je zamenio Salha, uputio Nemanja Matić, ali su u završnici naoada fudbaleri Liverpula uspešno zaustavili Dembu Ba.

Jalovi napadi i lagani udarci ka golu Švarcera se ređaju, ali i jenjavaju, Čelsi uspešno brani stečenu prednost.

Džerard je očajan u pokušajima da se iskupi za primljen gol, u 67. minutu je još jednom šutirao ka golu Čelsija, Švarcer ponovo bez problema hvata dobro plasiranu loptu.

Kapiten je pokušao i u 73. minutu, znatno snažnijim udarcem koji je Švarcer, ponovo, uspešno usmerio van svoje mreže. Gotovo je zaslepnjen kapiten Liverpula da se iskupi, tri minuta kasnije pokušava novim udarcem, koji završava daleko od gola londonskog tima.

Murinjo u narednom minutu dodatno jača svoju poslednju liniju, u igru je uveo i Kejhila, te je u poslednjih deset minuta igrao sa petoricom igrača u poslednjoj liniji.

U 79. minutu beleži se nova šansa za Liverpul. Suarez je dobio loptu u šesnaestercu Čelsija, uposlio je Džerarda koji je utrčao na petercu i loptu glavom uputio ka golu, ali Švarcer ponovo na mestu.

Napadi se smenjuju kao na traci, Sterling u 82. minutu probija po levoj strani, stiže gotovo do gola Švarcera, ali Kejhil loptu izbacuje u korner.

Kao i u većem delu utakmice, lopta je u nogama fudbalera Liverpula bila i u samoj završnici utakmice. Džerard je još u nekoliko navrata pokušao, Suarez je u 92. minutu imao možda i najbolju priliku do sada, Švarcer loptu ne da u gol!

Liverpul se maksimalno trudio i otvorio, na kraju ipak potpuni šok - Fernando Tores vuče kontru u 94. minutu meča, lagano loptu dodaje ka Vilijanu koji je potpno dotukao domaćina - 2:0 za Čelsi! Gol možete pogledati OVDE.

Murinjo je uzeo i više nego za šta je došao u Liverpul,  za trofej će se do kraja boriti i Čelsi i Mančester Siti.