nedelja 29.12.2019.
20:51

Šampion se ispisao pobedom.

EPA-EFE/LYNNE CAMERON

Pobeda "građana" posle slabog prvog i odličnog drugog poluvremena, savladan je Šefild Junajted (2:0).

Prvo poluvreme je po šansama i igri pripala gostima sa "Bramal lejna", Šefildu je i posle duže pauze zbog pregleda VAR snimka poništen gol zbog milimetarskog ofsajda Musea.

Na isteku pola sata igre francuski internacionalac postiže gol za vođstvo posle asistencije Fleka, ali je gol napadača Šefilda poništen posle konsultacija sa video tehnologijom. Isti igrač je imao sličnu šansu tik pred kraj ovog dela igre, ali zamalo je neprecizan.

U nastavku igre Siti nastupa dosta bolje što donosi i golove.

Prvo je Aguero postigao gol za vođstvo u 52. minutu posle asistencije De Brujnea, ovog je bio prvi gol Argentinca još od početka novembra. Siti je nastavio sa pritiscima, Marez je imao dobru priliku, VAR je morao još jednom da interveniše, ali nije bilo igranja rukom defanzica Šefilda u šesnaest metara.

Pobedu overava De Brujne u 83. minutu posle sjajne kontre i asistencije Mareza.

Gosti su mogli do utešnog gola, ali Bili Šarp pogađa tek okvir gola.