PL - Drama u Londonu, Njukasl se spasio u poslednjem trenutku, Murinjo će biti besan!

• Autor: Ivan Cvetković

• 27. septembar 2020.

• 16:59

Ono što je trebalo da bude rutinska pobeda domaće ekipe, pretvorilo se u pravi pakao za Sparse.

U trećem kolu engleske Premijer lige, fudbaleri Totenhema remizirali su sa Njukaslom rezultatom 1:1.

Od samog početka meča bilo je jasno ko će se pitati u Londonu, "pevci" su u prvih pet minuta zapretili dva puta.

Igrao se 25. minut kada je Lukas Moura lepo ispratio akciju Kejna po levoj strani, Englez je dodao loptu u peterac, a Moura rutinski zatresao prazan gol.

Nastavio je Totenhem sa opasnim napadima do kraja poluvremena, najbolja šansa bila je delo Sona koji je u finišu prvog dela meča pogodio prečku.

Drugo poluvreme nije donelo mnogo uzbuđenja, puleni Žozea Murinja su sa velikim uspehom uspeli da "umrtve" igru sve do praktično poslednjeg trenutka susreta.

U petom minutu nadoknade vremena, lopta se nakon igrača Njukasla odbila u ruku Dajera, pa je sudija Benks pokazao na belu tačku što je razbesnelo Murinja.

Dva minuta kasnije, Kalum Vilson bio je siguran sa bele tačke i tako spasio "svrake" od poraza.

Mnogo će se govoriti o odluci sudije, ali rezultat ostaje zapisan...