PL - Drama na "Enfildu", ali nova pobeda "Redsa", "Čekićari" iznenadili na "Bridžu", Murinjo izvukao najbolje iz Alija!

• 17:56

Pobeda i za Kristal Palas na teškom gostovanju.

PL - Drama na
Liverpul - Brajton 2:1 (2:0)

Poveo je Liverpul sa 2:0 već sredinom prvog poluvremena, pa niko nije pretpostavio da ćemo u finišu utakmice gledati dramu.

Igrao se 18. minut kada je Van Dajk postigao gol za 1:0, na asistenciju Aleksander-Arnolda iz slobodnog udarca, da bi samo šest minuta kasnije isti dvojac ponovo stupio na scenu.

Centaršut desnog beka "Redsa", ovoga puta iz kornera, nebeski skok Van Dajka i 2:0 za četu Jirgena Klopa.

Sa 2:0 se otišlo na odmor, da bi u finišu situaciju zakuvao golman "Redsa" Alison.

Brazilac je u 76. minutu zaradio direktan crveni karton, kada je nepotrebno izleteo i rukom sprečio protivničkog igrača da uputi udarac ka golu, ali van svog kaznenog prostora.

Adrijan je ušao, samo da bi odmah primio gol iz prekida, lukav je bio Luis Dank, poslao je prizemnu loptu u nebranjeni deo mreže, dok je Španac postavljao živi zid. Gol nije poništen, jer je Etkinson dao znak da se prekid izvede.

Drama do kraja, ali se Adrijan iskupio sa par dobrih intervencija, te je četa Jirgena Klopa zadržala prednost i upisala bitan trijumf.

Čelsi - Vest Hem 0:1 (0:0)

Veliko iznenađenje na "Stamford Bridžu", gde je u prestoničkom derbiju pobedu upisala ekipa Vest Hema.

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon tri minuta igre u nastavku Eron Kresvel doneo prednost gostima.

Sjajna varka levog beka "Čekićara", namestio se na udarac desnom, slabijom nogom, ali je odlično tukao i matirao Kepu za 1:0.

Nekih 20 minuta kasnije Antonio je čak povisio an 2:0, ali je njegov gol poništen, u VAR sobi je uočeno da je bilo igranja rukom.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Čelsi čak nije uspeo ozbiljnije ni da pripreti gostima, koji su do ovog susreta bili u velikoj krizi.

Totenhem - Bornmut 3:2 (1:0)

Treći meč Žozea Murinja na klupi Sparsa i treća pobeda.

Nakon Vest Hema i Olimpijakosa u LŠ, na "Novom Vajt Hart Lejnu" savladana je ekipa Bornmuta.

Poveli su domaći preko sjajnog Dele Alija u 21. minutu, dubinska lopta ka Sonu, koji je sjajno ostavlja vezisti "Pevaca", kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu rivala.

Sa 1:0 se otišlo na odmor, da bi nakon samo pet minuta igre u nastavku preporođeni Dele Ali prihvatio dubinsku loptu Aldervejrelda, obišao je potom Remsdejla i još jednom zatresao praznu mrežu "Trešnjica" za 2:0.

Igrao se 69. minut kada je Musa Sisoko povisio na 3:0, nakon centaršuta Sona, ali je Hari Vilson vratio "Trešnjice" u igru samo četiri minuta kasnije iz slobodnog udarca.

Novi gol Vilson postiže u šestom minutu nadoknade, nova drama za Sparse u finišu, ali je Vertongen sjajnim startom sačuvao pobedu "Pevaca".

Barnli - Kristal Palas 0:2 (0:1)

Ekipa Roja Hodžsona upisala je veoma važan trijumf, slavili su "Orlovi" na nezgodnom "Tarf Muru".

Poveli su u prvom minutu nadoknade, strelac je bio sve bolji Vilfrid Zaha, tukao je iz pozicije koju je sam sebi izgradio u bliži ugao, loša reakcija Poupa i vođstvo Palasa.

Sa 0:1 se otišlo na odmor, da bi u 78. minutu Šlup na sjajan način iskoristio grešku odbrane "Kleretsa", prihvatio je loptu u kaznenom prostoru rivala i prosto probušio golmana domaće ekipe za 2:0.

Ranije danas Njukasl i Siti su podelili bodove na "Sent Džejms Parku".