• 15. decembar 2019.

• 19:21

Derbi kola nam je pružio igru samo jednog tima na terenu.

PL - De Brujneov šou,
Šampion Premijer lige rešio posao već u prvom poluvremenu, Belgijanac zagospodario Londonom (3:0).

Dobro su otvorili domaći meč, posle samo minut imali su "tobdžije" priliku preko Martinelija, ali Ederson dobro interveniše. Vrlo brzo stiže i kazna, De Brujne upisuje svoj prvi gol na večerašnjem meču, igrao se drugi minut.

Siti nastavlja sa dominacijom, Sterling povećava na 2:0 posle petnaest minuta igre, De Brujne je sjajno našao saigrača u šestnaestercu.

Arsenal ostaje na samo jednoj prilici u toku ovog dela igre, a De Brujne upisuje svoj drugi gol, levom nogom precizno uz stativu - 40 minut 3:0 za goste. Imao je šansu Belgijanac za het-trik do odlaska na pauzu, ali je Leno potvrdio da je jedini igrač Arsenala koji ima dobru formu.

Po povratku sa pauze dosta laganiji tempo, videli smo izmenu besnog Ozila u 59. minutu, "tobdžije" su kasnije imali priliku preko Obamejanga, ali domaći ne uspevaju da se upišu na "semafor".

Sterling je imao šansu da postigne drugi gol, ali Englez ne koristi asistenciju De Brujnea u samoj završnici meča.

"Građani" tako pobedom leče poraz u derbiju Mančestera, sa druge strane Arsenal beleži peti poraz u ligi što ih ostavlja na poziciji broj devet.