• Autor: Boban Filipović

• 01. februar 2014.

• 15:38

Sanderlend zabeležio veliku pobedu na 'Sent Džejms Parku' u velikom lokalnom derbiju protiv Njukasla. Na 'Apton parku' tandem Nolan-Kerol presudio Svonsiju.

'Crne mačke' su u sjajnoj seriji, ovo im je osmi meč za redom u svim takmičenjima kako ne znaju za poraz, treća pobeda u poslednje četiri utakmice u Premijer ligi.

Ekipa Gusa Pojeta bacila je na pleća velikog rivala Njukasl, i to na njihovom bunjištu rezultatom 3:0.

Gosti su do prednosti stigli sa bele tačke, na koju je sudija sasvim opravdano pokazao nakon kontakta Bardslija i Anite. Igrao se 19. minut.

Fabio Borini je siguran, zanimljivo on je svoj prvenac u Premijer ligi postigao upravo protiv Njukasla u dresu Liverpula.

Tri minuta kasnije veće je 0:2. Akcija je išla po levoj strani, Altidor sjajno odigrava petom za Kolbeka, njegov pokušaj Krul zaustavlja krajnjim naporom, ali sve to prati Adam Džonson, koji iz neposredne blizine trese mrežu.

Dva gola prednosti dali su veliko samopouzdanje igračima Sandelrenda, bolji su rival tokom celog meča, sredinom drugog poluvremena Džonson je mogao do još jednog gola, ali pogađa stativu.

Pobedu je krunisao odlični Džek Kolbek u 80. minutu meča. Najpre je oteo jedu loptu Ben Arfi na sredini terena, povukao kontru, uposlivši Borinija, Italijan ga baca u vatru čim je stigao u protivnički šesnaesterac, a riđokosi vezista je nemilosrdan - 0:3.

Golovi OVDE.

Vest Hem je upisao važna tri boda protiv Svonsija, dobio goste iz Velsa sa 2:0, oba gola delo su Kevina Nolana, oba mu je glavom namestio Endi Kerol.

'Čekićari' stižu do prednosti u 27 minutu, Kerol je 'pripitomio' jednu dubinsku loptu, glavom odigrao za Nolana, koji je prima na grudi, a onda levom nogom iz prve šalje neodbranjiv udarac ka golu Tremela.

nolan

Domaćin duplira svoju prednost u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Korner sa desne starane, Endi Kerol je najviši u skoku na drugoj stativi, vraća loptu na prvu, odakle Nolan glavom pronalazi 'malu mrežu'.

U nastavku se rezultat nije menjao, Kerol je pokvario utisak iz prvog poluvremena jer je dobio crveni karton u 59. minutu meča, ali njegovi saigrači su do kraja uspeli da sačuvaju rezultat, ostalo je 2:0