PL: Čelsiju presele "trešnjice", "Kralj" zasenio Iguaina, Sarijev najteži poraz!

sreda 30.01.2019.
22:40

Fudbaleri Čelsija doživeli su težak poraz u 24. kolu Premijer lige, Luka i "Orlovi" do boda na "Sent Merisu".

Beta/Andrew Matthews/PA via AP

Bornmut je dočekao Čelsi, domaći fudbaleri u šokirali favorizovane goste i slavili sa 4:0 (0:0).

Prvi su pripretili "Plavci", igrao se sedmi minut kada je Mateo Kovačić glavom pogodio prečku.

Oslobodio se domaćin pritiska, da bi u 35. minutu Bruks pripretio gostima, ali je Kepa uspeo da odbrani pokušaj talentovanog Velšanina.

Samo četiri minuta kasnije, prilika za Aspilikuetu na drugoj strani, ali Boruc uspeva da sačuva mrežu nakon pokušaja Španca.

U 44. minutu velika šansa za Stanislasa, ali je mladi Kepa odlično odreagovao i sačuvao mrežu Čelsija.

Ipak, kao da je Stanislas najavio epilog drugog poluvremena, na startu nastavku "Trešnjice" dolaze do prednosti, odlična akcija po levoj strani, Bruks pronalazi Kinga u kaznenom prostoru rivala, ovaj je raspalio po lopti i pocepao mrežu iza leđa Kepe, 1:0.

U 58. minutu, Boruc skida pokušaj Kantea u situaciji jedan na jedan, a kazna za promašaj Francuza stigla je samo pet minuta kasnije.

King je uzvratio uslugu Bruksu, pronašao je lepo talentovanog Velšanina, koji uspešno izbegava klizeći start Davida Luiza i u maniru prekaljenog golgetera, sasvim smireno šalje loptu u mrežu Čelsija za 2:0.

Košmarno veče upotpunio je Denijels, koji pogađa mrežu Kepe u petom minutu nadoknade za konačnih 4:0 u korist "Trešnjica".

U drugom susretu u terminu od 20:45h, Sautempton je ugosio Kristal Palas, meč je završen podelom bodova, rezultatom 1:1 (0:1).

Gosti su poveli u 41. minutu, strelac je bio Vilfrid Zaha i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku, Soton dolazi do poravnanja u 77. minutu, strelac je bio vezista Vord-Praus.

U 87. Vilfrid Zaha napušta teren, zaradio je dva žuta kartona zbog raspravljanja sa sudijom i reakcije na njegovu odluku da ga javno opomene, "Orlovi" su ostali sa igračem manje.

Do kraja "Sveci" ipak nisu imali puno vremena da iskoriste brojčanu prednost, te je rezultat ostao nepromenjen.