sreda 26.12.2018.
22:25

Završena je i poslednja utakmica Boksing deja.

EPA-EFE/NEIL HALL

Poslednja utakmica današnjeg programa Premijer lige, Votford i Čelsi su odmerili snage, a gosti su slavili rezultatom 1:2 (1:1).

Ostaje još da se odigra meč između Sautemptona i Vest Hema kako bi se kompletiralo 19. kolo, taj meč je na programu sutra.

Votford je jedno od najprijatnijih iznenađenja ove sezone, dok se od Čelsija očekuje da bude u vrhu, iako su ovog leta smenili Kontea i postavili Sarija, koji ima totalno drugačiju filozofiju. Današnji duel je zaista bio zanimljiv, bilo je dosta dobrih akcija, a mogli smo da vidimo i koji gol više.

Votford je verovatno bio i bolji rival u prvom poluvremenu. Domaćin je imao neoliko odličnih šansi, a treba istaći onu kada je Delofeu umalo pronašao Dinija koji bi imao 100% šansu. Kabasele je u 16. minutu doživeo vrlo nezgodnu povredu, pa je prvo poluvreme produženo za čak 4 minuta. Upravo u nadoknadi smo videli dva fantastična gola, prvi udarac je zadao čelsi preko Edena Azara, koji je ovim golom ušao u "klub 100", to je bio njegov stoti gol u londonskom klubu od kako je prešao iz Lila. On je deseti igrač čelsija koji je postigao 100 i više golova. Ovaj gol Belgijanca možete pogledati OVDE. Vrlo brzo, u 58. minutu, tačnije u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena je uzvratio Votford, a veoma lep gol je postigao Pereira. Gol "Stršljenova" možete pogledati OVDE.

Drugo poluvreme je bilo nešto zatvorenije, a Čelsi kao da je čekao "kiks" protivnika. Taj kiks se desio u 58. minutu kada je golman domaćih napravio faul, a sudija je dosudio najstrožu kaznu. Azar je bio precizan sa bele tačke i tako doneo novu pobedu svom timu.