PL - Čelsi poražen na 'Vila Parku'!

• Autor: Vladimir Nestorović

• 15. mart 2014.

• 20:24

'Plavci' nisu uspeli da zabeleže četvrtu uzastopnu pobedu u okiru Premijer lige, pošto su u gostima poraženi od strane domaće Aston Vile, a strelac jedinog gola na meču je bio Fabian Delf.

Izabranici Žozea Murinja kiksnuli su na gostovanju u Birmingemu, pošto su poraženi od strane Aston Vile rezultatom 1:0.

Aston Vila je bila veoma borbena i zasluženo je stigla do trijumfa, mada je sve moglo biti drugačije da sudija Kris Foj nije poništio gol Nemanje Matića sa kraja prvog dela igre zbog navodnog igranja rukom.

U nastavku, Čelsi se otvorio, Vila je pretila iz kontranapada, a sve je bilo znatno lakše za fudbalere domaće ekipe kad su 'Plavci' ostali sa deset igrača, posle drugog žutog kartona Vilijana.

U 82. minutu, sevnula je kontra Vile, loptu je povukao Fabian Delf, dao je na levu stranu ka Olbrajtonu, da bi mu ovaj odigrao povratnu, koju je Delf na maestralan način poslao u mrežu petom.

Čelsi je tada krenuo dugim loptama i pokušao da dođe makar do boda, ali nije uspeo u tome, pa sa 'Vila Parka' odlazi praznih ruku, a do kraja meča beležimo i crveni karton za Ramireša posle neopreznog starta.

Jedini gol sa meča, sjajan potez Fabiana Delfa, možete pogledati OVDE.