PL: "Čekićari" za poluvreme rešili Njukasl

subota 02.03.2019.
20:31

Fudbaleri Vest Hema upisali su trijumf u 29. kolu Premijer lige.

Beta/Paul Harding/PA via AP

Na "Olimpijskom stadionu" u Londonu, fudbaleri Vest Hema dočekali su Njukasl, domaćin je slavio sa 2:0 (2:0).

Igrao se sedmi minut kada su stigli do prednosti, Snodgras je dobro izveo korner sa desne strane, još bolje je u kaznenom prostoru "Svraka" skočio Deklan Rajs, koji glavom matira Dubravku za 1:0.

Nije bilo puno uzbuđenja u nastavku, sve do 42. minuta, kada je Ležen srušio Ćićarita u svom kaznenom prostoru.

Kris Kavana nije imao dilemu, pokazao je na kreč, odgovornost je preuzeo kapiten Mark Nobl.

Iskusni vezista je pocepao mrežu Njukasla i duplirao prednost "Čekićara" pred odlazak na odmor.

Na startu nastavka dobra šansa za Pereza da prepolovi prednost rivala, ali je Španac loše šutirao, da bi u 58. minutu pokušaj Rondona uspeo da ukroti Fabijanski.

Mogao je Ćićarito da otkloni sve dileme u 62. minutu, ali je nakon centaršuta Masuakua šutirao pored gola.

Držali su se dobro domaći fudbaleri, pripretio je ponovo Njukasl nešto ozbiljnije u 82. minutu, ali je dobar pokušaj Rondona odbrana Vest Hema uspela da izblokira.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Vest Hem je skočio na deveto mesto sa 39 osvojenih bodova, dok je Njukasl 14. sa osam bodova manje.