PL - "Čekićari" utukli Benitezov Čelsi

• 01. decembar 2012.

• 15:38

Nastavljen je sunovrat aktuelnog šampiona Evrope. Čelsi je u trećem meču sa novim menadžerom na klupi upisao poraz na "Apton Parku" na otvaranju 15. kola engleske Premijer lige.

Navijači Čelsija nadali su se da će Rafael Benitez konačno ostvariti pobedu sa ekipom koju je preuzeo pre nešto više od nedelju dana.

Da im je neko rekao da će Vest Hem slaviti na "Apton Parku" sigurno je da bi pristali i na remi bez pogodaka ali...

"Plavci" su bolje otvorili meč i došli do vođstva već u trinaestom minutu utakmice kada je "španska veza" proradila.

Fernando Tores asistirao je Huanu Mati a ovaj je doveo Čelsi u prednost od 0:1 što je i bio konačan rezultat prvog dela meča.

Drugi deo meča može se opisati kao debakl Čelsija na "Apton Parku". Vest Hem je nakon sumnjivog izjednačujućeg pogotka Karltona Kola u potpunosti preuzeo inicijativu i do kraja meča kontrolisao igru.

Izjednačujući pogodak došao je nakon nesporazuma Ivanovića i Čeha ali i evidentnog prekršaja Karltona Kola na srpskom internacionalu koji nije dosuđen.

Nakon toga Mata je pogodio stativu a onda je usledio totalni krah. Dve sjajne intervencije Petera Čeha sačuvale su Čelsi u igri do 86. minuta ali je onda Dijame zabiberio čorbu "Plavcima".

Do kraja utakmice i Ešli Kol je pogrešio i omogućio šansu domaćinu koju je u gol pretvorio Maiga u devedesetom minutu.

Čelsi je nakon toga imao još jednu priliku ali je sjajni Jaskilainen sačuvao mrežu pa je meč završen rezultatom 3:1 za Vest Hem.

Golove sa meča Vest Hem - Čelsi pogledajte OVDE!