subota 14.12.2019.
20:24

Da li je Pelegrini kupio još koje kolo na klupi Vest Hema.

Beta/Tim Goode/PA via AP

Viđen tek jedan gol u derbiju donjeg dela tabele, Sautemptonizgubio od Vest Hema rezultatom 1:0.

"Čekićari" su počeli dosta ofanzivno, već u trećem minutu smo videli poništen gol gostiju, okušao se i Nobl kasnije, ali bez uspeha. Potom smo imali konfuziju u 25. minutu, Vest Hem je tražio penal, ali VAR dosuđuje ipak drugačije.

Uporni gosti ipak stižu do gola preko Alera u 37. minutu posle sjajne akcije i asistencije Fornalsa.

"Sveci" su imali priliku da izjednače u završnici, ali Hojbergov udarac glavom završava pored gola.

Sedam minuta po povratku sa pauze gosti stižu do 2:0, ali je gol Antonija poništen zbog igranja rukom. Potom je usledila ofanziva domaćih, ređale su se prilike Ženepoa, Ingsa i Longa, ali bez gola za domaćih.

Na drugoj strani do kraja susreta su pokušali Aler i Jarmolenko po još jednom, ali bez promene rezultata.

Gosti tako dolaze do bitnog trijumfa u ovom duelu donjeg dela tabele, videćemo da li će Pelegrini preživeti do narednog kola.