PL - Bolan udarac za Sarija, poraz na "Gudisonu"!

• 17. mart 2019.

• 19:25

Fudbaleri Evertona slavili su u okviru 31. kola Premijer lige na svom stadionu.

PL - Bolan udarac za Sarija, poraz na
Čelsi je doživeo novi poraz, ovoga puta izgubili su na "Gudison parku" od Evertona rezultatom 2:0 (0:0).

Prvo poluvreme pripalo je "Plavcima", Azar je pogodio i stativu, Pikford je bio na mukama, Everton se grčevito branio, ali promene rezultata nije bilo.

A onda, nakon samo par minuta igre u nastavku, Ričarlison postiže pogodak za "Karamele", koje dolaze do vođstva.

Nastavili su fudbaleri Čelsija sa dobrom igrom, Pikford je ipak bio raspoložen, da bi u 72. minutu sudija Tejlor pokazao na belu tačku, kada je Markos Alonso oborio protivnika u svom kaznenom prostoru.

Kepa je pročitao Sigurdsona i sačuvao njegov udarac sa kreča, ali se lopta vratila Islanđaninu, koji je lako pogodio praznu mrežu "Plavaca" i duplirao prednost Evertona.

U 80. minutu je Volkot mogao i da dokusuri goste iz Londona, ali je Kepa zaustavio njegov pokušaj.

Na kraju pobeda Evertona, prva nad top šest ekipama od januara 2017. godine, koja za njih znači 11. mesto i 40 bodova, dok je Čelsi zaradio veliki udarac u borbi za mesta koja vode u Ligu šampiona, šesti su sa 57 bodova, tri manje od Arsenala koji je četvrti na tabeli.