PL (Boksing dej) - Četiri gola na šest mečeva, dva iznenađenja na pomolu! (poluvreme)

četvrtak 26.12.2019.
16:49

Praznična groznica sa sobom uvek donosi pregršt iznenađenja.

BETA/AP Photo/Darko Bandic

Bornmut - Arsenal 1:0

Pripretili su domaći igrači već u šestom minutu, ali je Leno uspeo da ukroti udarac Frejzera.

Arsenal je u par navrata pripretio "Trešnjicama", ali je Remsdejl ostao nesavladan, da bi ekipa Edija Haua stigla do prednosti u 36. minutu.

Odlična akcija po desnoj strani, Stejsi je ubacio loptu pred gol rivala, gde se na pravom mestu našao Gosling, koji matira Lena za 1:0.

Čelsi - Sautempton 0:1

Napadi "Plavaca" poprilično jalovi, da bi gosti stiglo do prednosti u 31. minutu.

Sjajan pas Hejbjerga ka Obafemiju, mladi napadač se odlično okrenuo i stvorio sebi prostor za udarac na ivici kaznenog prostora rivala, odlično je raspalio po lopti i matirao Kepu za 1:0.

Šefild junajted - Votford 1:1

Težak protivnik će do kraja sezone biti Votford, Šefild je bio bolji rival u prvih 45 minuta na "Bramal lejnu", imali su sjajnu priliku u 12. minutu, kada je Foster izvanredno intervenisao nakon pokušaja Mekbrnija, u 21. minutu su stigli i do prednosti, ali je gol "Blejdsa" ipak poništen.

A onda, odlična lopta Čalobe ka Delofeuu u 27. minutu, Španac beži odbrani domaćina i matira Hendersona za 1:0.

Gosti su ipak skrivili penal u 36. minutu, koji je Norvud pretvorio u pogodak za izjednačenje.

Utakmica u Šefildu počela je sa 10 minuta zakašnjena, zbog tehničkih problema.

Golova nema na "Vila parku", "Selhrstu" i "Gudisonu".

Aston Vila - Norič 0:0
Kristal Palas - Vest Hem 0:0
Everton - Barnli 0:0