petak 23.10.2020.
22:55

Domaćin nemoćan pred naletom Lidsa.

EPA-EFE/Laurence Griffiths

U susretu šestog kola engleske Premijer lige, fudbaleri Lidsa savladali su Aston Vilu u Birmingemu sa ubedljivih 3:0.

Prvo poluvreme proteklo je u relativno mirnom tonu, osim po jedne prilike na obe strane nismo videli mnogo toga.

Usledio je furiozan nastavak gostiju koji je promašaj Griliša kaznio u 55. minutu kada je pogodio Patrik Bamford.

Engleski napadač nije imao nameru da stane, pa se u strelce ponovo upisao u 67, da bi sedam minuta kasnije upotpunio svoj het-trik i rešio pitanje pobednika.

Aston Vila je tako doživela svoj prvi poraz u Premijer ligi posle četiri trijumfa, te se nalazi na drugom mestu sa 12 bodova, dok je ekipa Marsela Bijelse treća sa dva boda manje.