PL - Bendtner doneo radost Vengeru, sigurni Liverpul i Čelsi

• Autor: Vladimir Nestorović

• 01. januar 2014.

• 17:53

Nakon devet odigranih utakmica 20. kola Premijer lige Engleske, stanje na vrhu tabele ostalo je nepromenjeno, a iznenađenja su remi Evertona i poraz Njukasla.

Arsenal je na svom terenu došao do pobede protiv Kardifa, ali dosta teže nego što se to moglo očekivati uoči meča. 'Tobdžije' su slavile sa 2:0, ali su oba pogotka postignuta u završnici meča. Prvo je pogodio Niklas Bendtner, a zatim je i Teo Volkot postavio konačan rezultat.

Liverpul je takođe imao težak zadatak protiv Hala od koga je nedavno izgubio na gostujućem terenu, ali je 'Enfild' ipak posebna priča. Golove za domaće postigli su Danijel Ager i Luis Suarez, pa su tako 'Crveni' pretekli gradske rivale i sada su na četvrtoj poziciji, šest bodova manje od vodećeg Arsenala.

Čelsi je u gostima uspeo da slomi otpor Sautemptona tek u nastavku meča. Nakon jednog odbitka u 60. minutu je pogodio Tores, da bi Vilijan i Oskar postavili konačnih 0:3. Ostaće upamćeno i sramno simuliranje Oskara, koje možete pogledati OVDE.

Everton nije uspeo da slavi i održi korak sa vodećim ekipama, a bod im je 'otkinuo' Stouk na svojoj 'Britaniji'. 'Karamele' su mogle ostati bez pobede na ovom meču, ali im je jedanaesterac koji je uspešno realizovao Lejton Bejns doneo veoma važan bod. Zanimljivo je da je strelac za Stouk bio Usama Asaidi, fudbaler Liverpula, Evertonovog gradskog rivala, koji u Stouku igra na pozajmici.

Kristal Palas uspeo je da uzme bod Noriču, koji će im dosta značiti u borbi za opstanak. Primetan je rad Tonija Pjulisa, ali svakako je da će uskoro morati da se dovede neko pojačanje kako bi to sve izgledalo još bolje.

Vest Hem je rano poveo u gradskom derbiju protiv Fulama, ali je izjednačio domaćin, i to preko Stiva Sidvela. Na kraju prvog dela crveni karton je dobio problematični Kevin Nolan, koji tek što je nedavno odradio suspenziju zbog najteže opomene. Končan rezultat 2:1 za Fulam postavlja Dimitar Berbatov, na asistenciju Skota Parkera. Ovom pobedom ekipa Renea Mulenstina pobegla je, makar nakratko, iz zone ispadanja.

Sanderlend je ostao prikovan za dno tabele i posle ovog kola, Gus Pojet nije uspeo da sa svojim momcima ostvari pobedu protiv Aston Vile, koja u gostima igra odlično. Jedini gol na meču delo je Gabriela Agbonlahora u 16. minutu utakmice.

Vest Bromvič je neočekivano slavio u meču protiv Njukasla, a radost domaćim navijačima doneo je Saido Berahino u 87. minutu, posle jedanaesterca. 'Svrake' su poslednjih pola sata utakmice igrale sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Matju Debuši.