PL - Barnli slavio, o jednoj VAR odluci će se pričati, pobede Palasa i Njukasla, Brajtonu bod na "Bramal lejnu"!

subota 22.02.2020.
17:56

Četiri susreta 27. kola odigrana su danas u terminu od 16h.

Beta/Martin Rickett/PA via AP

Čelsi je na otvaranju kola savladao Totenhem kod kuće sa 2:1, više o tom susretu OVDE.

U 16h odigrana su još četiri duela, Barnli je kod kuće savladao Bornmut, Palas je bio bolji od Njukasla, dok je Sautempton upisao važan trijumf protiv Aston Vile. Pobednika nije bilo u Šefildu, gde je gostovao Brajton.

Barnli - Bornmut 3:0 (0:0)

Poveli su domaći igrači u 53. minutu, strelac je bio Vidra, odličan prodor napadača domaćeg sastava, driblingom se oslobodio čuvara i na kraju matirao nemoćnog Remsdejla za 1:0.

A onda, par minuta kasnije, potpuno bizarna situacija.

Barnli je imao napad, presekao ga je jedan od fudbalera gostujuće ekipe i domaći igrači su tražili penal.

Sudija je pustio da se igra nastavi, pukla je kontra u kojoj "Trešnjice" stižu do poravnanja preko Herija Vilsona.

Ipak, usledila je provera uz pomoć video tehnologije, a presuda je bila sledeća. Fudbaler Bornmuta je u začetku akcije igrao rukom u svom kaznenom prostoru, gol gostiju je poništen, Barnli je dobio penal!

Siguran sa kreča Rodrigez, 2:0 za "Kleretse", čitavu situaciju pogledajte OVDE.

Tu je potpuno pao moral gostima, te je Barnli mogao i ubedljivije da slavi, Vestvud je u 82. minutu pogodio stativu.

Uspeli su da postignu i treći gol, strelac je bio Meknil u samoj završnici.

Kristal Palas - Njukasl 1:0 (1:0)

Luka Milivojević zbog bolesti nije mogao da pomogne svojim saigračima, ali su ga oni zato obradovali pobedom.

Igrao se 44. minut kada je Van Anholt dobio priliku da sa 20ak metara iz slobodnjaka pripreti gostima, sjajno je šutirao i zatresao mrežu Njukasla, 1:0 za "Orlove".

U nastavku Aju pogađa stativu, potom Kejhil tuče glavom pored gola "Svraka", da bi na drugoj strani pripretio Šer, ali je Guaita sjajno intervenisao.

U 72. minutu nova šansa za Ajua, ali se Dubravka istakao fantastičnom intervencijom.

U nadoknadi je Lazaro zaradio direktan crveni karton, te su gosti ostali sa igračem manje i sve je bilo jasno na "Selhrstu".

Sautempton - Aston Vila 2:0 (1:0)

Situacija je sve teža za klub iz Birmingema, sve bolja za "Svece" sa "Sent Merisa", koji su i slavili pred svojim navijačima protiv Vile.

Poveli su u osmom minutu, strelac je bio Šejn Long, nakon odlične asistencije Đenepa sa leve strane.

Pobedu "Svetaca" je u petom minutu nadoknade overio Armstrong, na asistenciju Adamsa.

Šefild junajted - Brajton 1:1 (1:1)

Poveli su "Blejdsi" u 26. minutu i to na neverovatan način, sjajan udarac Stivensa u bliži ugao, poslao je pravi projektil ka golu rivala, morao je golman gostiju bolje, ali se ne može reći da fudbaler domaće ekipe nije uputio odličan udarac.

Ipak, samo četiri minuta kasnije, Vebster spušta loptu glavom ka Mopeju, ovaj sa par metara trese mrežu Šefilda za 1:1.

U finišu prvog poluvremena Henderson skida pokušaj Mareja, u nastavku je udarac Mopeja bio za malo neprecizan.

Domaći su pretili u finišu preko MekBrnija i Fleka, prvi je tukao levo od gola, pokušaj veziste je Rajan uspeo da zaustavi.