PL - Banetov gol nedovoljan, Čelsi se okliznuo na 'Hotornsu'!

• Autor: Vladimir Nestorović

• 11. februar 2014.

• 23:01

Iako su 'Plavci' u nadoknadi prvog poluvremena stigli do vodećeg gola, u nastavku su pali i to je iskoristio VBA i stigao do zasluženog boda.

Iako su svi očekivali trijumf 'Plavaca' u gostima protiv Vest Bromvič Albiona, to se ipak nije dogodilo. Uprkos pogotku Branislava Ivanovića na samom kraju prvog poluvremena, Čelsi je primetno pao u nastavku, a to su znali da iskoriste domaći i stigli su do zasluženog boda posle pogotka Viktora Aničebea.

Albion je imao još nekoliko prilika u samom finišu, ali nije uspeo da stigne do pobede, pa je tako i drugi duel ovih ekipa u tekućoj sezoni završen nerešenim rezultatom.

'Plavci' su propustili da se pobedom u ovom meču odlepe na vrhu tabele, pa će tako Mančester Siti i Arsenal imati prilike da ih dostignu u mečevima koji su na programu sutra, a golove sa ovog susreta pogledajte OVDE.

Susret između Kardifa i Aston Vile jedini je meč koji je završen bez golova. Ekipe su se smenjivale u periodima dominacije, a u finišu su gosti propustili nekoliko sjajnih prilika posle kojih je bilo jasno da će doći do podele bodova.

Vest Hem je na svom 'Apton Parku' došao do veoma važnih bodova protiv gostujućih 'Kanarinaca'. 'Čekićari' su sve vreme dominirali i stvarali su brojne prilike, ali su uspeli da ih kapitalizuju tek u finišu. Tada su pogodili Džejms Kolins u 85. i Mohamed Diame u petom minutu nadoknade, pa je tako Vest Hem stigao čak do desetog mesta.

Na svom 'KC' Stadionu 'Tigrovi' iz Hala nisu uspeli da dođu do bodova protiv gostiju iz Sautemptona. 'Sveci' su pobedili sa 0:1, a u samom meču propustili su nekoliko solidnihi prilika, da bi jednu u gol pretvorio Žoze Font, posle nesigurne intervencije golmana Harpera.