• 29. novembar 2017.

• 22:38

Fudbaleri Arsenala i Čelsija opravdali uloge favorita u duelima 14. kola Premijer lige, Barnli ponovo za petama najvećima.

PL - Bajka na
Tri utakmice 14. kola engleske Premijer lige odigrane su večeras u terminu od 20:45, a najveća pažnja bila je usmerena ka dešavanjima u Londonu.

Aktuelni šampion Čelsi ugostio je ekipu Svonsija na "Stamford Bridžu" i slavio minimalcem 1:0 (0:0) zahvaljujući Antoniju Ridigeru.

"Plavci" su nadigrali ekipu Svonsija u svim segmentima i pravo je čudo kako konačan rezultat nije bio ubedljiviji.

Strateg Čelsija Antonio Konte poslat je na tribine zbog konstantnih prigovora arbitru, a pobedu "Plavcima" doneo je Antonio Ridiger golom u 55. minutu.

Centaršut je stigao sa desne strane terena, nemački internacionalac je izbegao ofsajd poziciju i glavom tukao po lopti koja je završila iza leđa nemoćnog Lukaša Fabijanskog.

Ispostavilo se da je gol Ridigera bio jedini na utakmici i dovoljan da Čelsi posle remija sa Liverpulom upiše devetu pobedu u prvenstvu.

Do devetog tijumfa u Premijer ligi, ali na mnogo ubedljiviji način, stigla je i ekipa Arsena Vengera koja je na "Emiratima" deklasirala Hadersfild.

"Tobdžije" su slavile rezultatom 5:0 (1:0) u meču koji je odličnom partijom obeležio Mesut Ozil.

Nemac koji je u prethodnom periodu zbog slabih igara konstantno bio na udaru navijača večeras je upisao dve asistencije i gol za samo 3 minuta i 58 sekundi.

Pomenuta četiri minuta sredinom drugog poluvremena prelomila su utakmicu, ali ne treba prenebregnuti vodeći gol Aleksandrea Lakazeta iz 3. minuta i onaj kojim je Žiru stavio tačku na bajkovitu predstavu Arsenala.

Golovi koje je Arsenal večeras postizao predstavljali su esenciju fudbala i lepote koja krasi ovu igru. Precizni pasovi, lopte u prostor, izgrađene akcije, sve je to moglo da se vidi večeras na "Emiratima" i nema sumnje da je ovo jedna od najboljih partija Vengerovih izabranika od početka sezone.

Na kraju po jedan gol Lakazeta, Ozila i Sančeza i dva Olivijea Žirua za devetu pobedu Arsenala i četvrto mesto na tabeli posle 14 odigranih utakmica.

Ekipa Barnlija večeras je kao gost savladala Bornmut rezultatom 2:1 (1:0) i tako zadržala korak za vodećim ekipama.